Zamknij

Parada Seniorów 2018: Warszawa - data, trasa, program

Redakcja
06.08.2018 14:31
Parada Seniorów 2018 Warszawa - data, trasa, program
fot. MARIUSZ GACZYNSKI/EASTNEWS

Parada Seniorów 2018 w sierpniu kolejny raz przejdzie ulicami stolicy. Tradycyjnie ma ona na celu symboliczną prezentację rosnącej grupy osób starszych - próbę pokazania energii, potencjału oraz twórczości seniorów, a także problemów i postulatów reprezentantów tej grupy. Dodatkowo po Paradzie będzie miał miejsce wielogodzinny Piknik Pokoleń 2018.

Parada Seniorów 2018 Warszawa - data, trasa, program. Kiedy, gdzie i jakie atrakcje na Pikniku Pokoleń? Sprawdzamy najważniejsze informacje i odpowiadamy na często zadawane pytania.

» Tour de Pologne 2018: transmisja online i w TV. Gdzie oglądać na żywo? «

Parada Seniorów 2018: Warszawa - trasa i data wydarzenia

Parada Seniorów 2018 w Warszawie odbędzie się w sobotę, 18 sierpnia. Uczestnicy ponownie przejdą Traktem Królewskim, czyli zamkniętym dla ruchu kołowego odcinkiem między Rondem de Gaulle'a a Kampusem Głównym Uniwersytetu Warszawskiego. Trasa Parady Seniorów 2018 wynosić będzie 1 kilometr, który zostanie pokonany wolnym krokiem w około 30 minut. Start o godzinie 12:00. 

"Wyjście na ulice Warszawy to symboliczna prezentacja rosnącej grupy osób starszych – próba pokazania energii, potencjału i twórczości seniorów, ale również problemów i postulatów reprezentantów tej grupy. Parada będzie wesoła, kolorowa i optymistyczna, ale nie infantylna i naiwna. Dzisiejsi oraz przyszli seniorzy są bowiem grupą, która poważnie traktuje swoje sprawy i sama chce być poważnie traktowana." - czytamy na stronie internetowej wydarzenia.

tras

Ambasadorami Parady Seniorów 2018 są m.in.: Krystyna Mazurówna, Zofia Czerwińska, Jarosław Gugała, Anna Korcz, Andrzej Depko, Robert Janowski, Beata Tadla, Dorota Williams, Tadeusz Sznuk, Anna Czerwińska, Bożena Dykiel i DJ Wika, czyli najstarsza DJ-ka w Polsce.

Piknik Pokoleń 2018 - program wydarzenia, atrakcje

Chwilę po zakończeniu Parady Seniorów, od godziny 13:00 do 19:00 w kampusie głównego Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się Piknik Pokoleń 2018. W trakcie jego trwania będzie można wziąć udział m.in. w panelach dyskusyjnych oraz warsztatach. Na uczestników czekają także liczne koncerty oraz specjalne Miasteczko Atrakcji. Co więcej, 18 sierpnia będzie mieć miejsce największy w Polsce międzypokoleniowy dancing, który poprowadzi DJ Wika. Uczestnicy otrzymają także bezpłatny poczęstunek oraz upominki. 

W wydarzeniu wezmą udział również wybitni sportowcy, którzy mimo tego, że przekroczyli 60 lat, nadal zdobywają nagrody w różnych dziedzinach, m.in. w kolarstwie, bieganiu czy jodze. Więcej szczegółowych informacji na temat programu Pikniku Pokoleń 2018 można znaleźć na stronie: parada.zaczyn.org.

RadioZET.pl/JW