Zamknij

"Paragraf 22" - premiera, obsada, zwiastun. O czym jest serial George'a Clooneya?

Redakcja
13.02.2019 11:59
"Paragraf 22" - premiera, obsada, zwiastun. O czym jest serial George'a Clooneya?
fot. Youtube/Hulu

Serial "Paragraf 22", za który odpowiedzialny jest George Clooney, jest adaptacją antywojennej powieści Josepha Hellera o tym samym tytule. W obsadzie zobaczymy m.in. Hugha Laurie, Christophera Abbotta czy Kyle'a Chandlera. Szczegółowe informacje o serialu "Paragraf 22" i zwiastun produkcji można znaleźć poniżej.

"Paragraf 22" - kiedy premiera serialu George'a Clooneya? Kto zagra? O czym będzie opowiadał? Gdzie będzie można go oglądać? Sprawdzamy szczegółowe informacje o serialu "Paragraf 22" i przedstawiamy datę premiery, obsadę, opis i zwiastun.

"Paragraf 22" - premiera i obsada serialu

Informacji na temat tego, kiedy serial "Paragraf 22" trafi na ekrany, szuka wielu miłośników książki Josepha Hellera i nie tylko. Mamy dobrą wiadomość - znana już jest data premiery produkcji, za którą odpowiedzialny jest George Clooney. Serial "Paragraf 22" będzie można oglądać od 17 maja na platformie Hulu. W ten dzień we wspomnianym serwisie pojawi się sześć odcinków.

Obsada serialu "Paragraf 22" jest gwiazdorska. Oprócz George'a Clooneya (jako Scheisskopf), który jest producentem i współreżyserem produkcji, zobaczymy Hugha Laurie (Major de Coverley), Christophera Abbotta (Yossarian) czy Kyle'a Chandlera (Pułkownik Cathcart). Ponadto w obsadzie znaleźli się m.in. Jay Paulson (Kapelan Tappman), Tessa Ferrer (Pielęgniarka Duckett), Kevin J. O'Connor (Podpułkownik Korn) oraz Martin Delaney (Sierżant Towser).

Serial "Paragraf 22": ZWIASTUN. O czym jest produkcja?

Serial "Paragraf 22" jest adaptacją antywojennej powieści Josepha Hellera o tym samym tytule, która utrzymana jest w poetyce czarnego humoru i ukazuje bezsens wojny i armii jako instytucji.

Fabuła produkcji skupi się na problemie związanym z tytułowym przepisem wojskowym, wedle którego żołnierze mogli poprosić o zwolnienie z wojska na podstawie choroby psychicznej, jednocześnie podkreślając, że sam fakt zastosowania takiej prośby dowodzi, że dana osoba chora psychicznie nie jest. Z tymi sprzecznościami będzie musiał poradzić sobie pewien bombardier, który sam boryka się z problemami ze swoją pracą.

Pierwszy zwiastun serialu "Paragraf 22" zamieszczany poniżej.

RadioZET.pl/JW