Zamknij

Paraolimpiada 2018: Igor Sikorski - kim jest zdobywca brązowego medalu?

Redakcja
14.03.2018 12:05
Paraolimpiada 2018: Igor Sikorski - kim jest zdobywca brązowego medalu?
fot. parasportowcy.pl

Igrzyska paraolimpijskie 2018 w Pjongczangu trwają. W środę, 14 marca Igor Sikorski zajął trzecie miejsce w slalomie gigancie. To pierwszy medal dla Polski od ośmiu lat. Kim jest Igor Sikorski, zdobywca brązowego medalu na Paraolimpiadzie 2018?

XXII Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie rozpoczęły się 9 marca. Rywalizacja trwać będzie do 18 marca. Igor Sikorski w środę zajął trzecie miejsce w slalomie gigancie, zdobywając tym samym pierwszy medal dla Polski od ośmiu lat. Kim jest Igor Sikorski?

» Paraolimpiada 2018: wyniki, ile medali zdobyli Polacy? «

Paraolimpiada 2018: kim jest Igor Sikorski?

Igor Sikorski urodził się w lipcu 1990 roku. Od 2007 roku jest osobą niepełnosprawną. Do poważnego urazu kręgosłupa, w wyniku którego porusza się na wózku inwalidzkim, doprowadził upadek z wysokości 8 metrów. Sikorski, po okresie rekonwalescencji, zaczął interesować się sportem dla osób niepełnosprawnych. Jak czytamy na stronie sportowca igor-sikorski.com, "zrozumiałem, że wózek nie jest już ograniczeniem, a narty czymś, czym pragnę zająć się na poważnie." W 2012 roku otrzymał tytuł Mistrza Polski w Narciarstwie Alpejskim Niepełnosprawnych w konkurencji slalom. Co ciekawe, od kilku lat Igor Sikorski trenuje także kolarstwo szosowe.

» Paraolimpiada 2018: dyscypliny - przewodnik po dyscyplinach paraolimpijskich «

Igor Sikorski na igrzyskach paraolimpijskich 2018 w Pjongczangu

Igor Sikorski w Paraolimpiadzie 2018 startuje w kategorii zawodników siedzących - jeździ na tzw. monoski. W środę, 14 marca w slalomie gigancie zajął trzecie miejsce i tym samym otrzymał brązowy medal dla Polski. Zwyciężył Norweg Jesper Bredesen, a drugie miejsce zajął Amerykanin Tyler Walker. Trzecie miejsce krakowianina to pierwszy medal dla Polski od ośmiu lat. Ostatni medal igrzysk w narciarstwie alpejskim, Polacy zdobyli w 1988 roku w Innsbrucku. Wtedy na podium stanęli Elżbieta Dadok oraz Stanisław Tracz.

» Paraolimpiada 2018: Polacy - kto jest w składzie polskiej reprezentacji? «

RadioZET.pl/JW