Zamknij

Parkowanie Warszawa 2020 - CENNIK. Ile kosztuje parkowanie i w jakich godzinach się płaci?

Jolanta Waligóra
29.01.2020 13:27
Parkowanie Warszawa 2020 - CENNIK. Ile kosztuje parkowanie i w jakich godzinach się płaci?
fot. PIXABAY

Cennik parkowania w Warszawie w 2020 roku to temat, na który informacji niezmiennie poszukuje wiele osób, a przede wszystkim ci, którzy nie do końca wiedzą, ile będą musieli zapłacić za postój w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w stolicy. Szczegóły na temat cennika parkowania w Warszawie 2020 i godzin, w których trzeba wnieść opłatę, można znaleźć poniżej.

Parkowanie w Warszawie 2020 - CENNIK. Ile kosztuje parkowanie w stolicy w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego? W jakich godzinach wnosi się opłatę, a kiedy nie trzeba płacić? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy ceny za parkowanie w Warszawie w 2020 roku.

Parkowanie w Warszawie 2020 - CENNIK. Ile kosztuje postój w stolicy?

Informacje na temat cennika parkowania w Warszawie 2020, szczególnie interesują wiele osób, a przede wszystkim mieszkańców stolicy i tych, którzy do Warszawy dojeżdżają samochodami. Nic dziwnego, w końcu nie wszyscy do końca wiedzą, ile będą musieli zapłacić za postój w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Poniżej przedstawiamy szczegółowy cennik parkowania w Warszawie w 2020.

  • Pierwsza godzina - 3,00 zł,
  • druga godzina - 3,60 zł,
  • trzecia godzina - 4,20 zł,
  • czwarta i kolejne godziny - po 3,00 zł.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że opłata minimalna za parkowanie w Warszawie wynosi 0,50 zł, co jest równoważne 10 minutom postoju. Nie ma możliwości opłacenia krótszego czasu postoju.

Opłaty za poszczególne godziny postoju sumują się, np. opłata za 3 godziny postoju wynosi 10,80 zł (tzn. 3,00 zł za pierwszą godzinę + 3,60 zł za drugą godzinę + 4,20 zł za trzecią godzinę postoju). Możliwe jest wnoszenie opłat za odcinki czasu krótsze niż godzina, z zachowaniem warunku opłaty minimalnej (0,50 zł).

Co ciekawe, na początku 2020 roku pojawiła się informacja, że ceny za parkowanie w Warszawie mają wzrosnąć. Rada miasta zaplanowała głosowanie na luty, cennik zmieni się natomiast od kwietnia. 

W tym roku podwyższymy opłaty tylko do 3,9 zł za pierwszą godzinę na całym obszarze, a droższą strefę śródmiejską ze stawką 4,9 zł wprowadzimy w kolejnym etapie - poinformował Kamil Dąbrowa, rzecznik stołecznego ratusza.

Parkowanie w Warszawie zdrożeje stopniowo. Wzrosną kary za postój na gapę

Parkowanie Warszawa 2020 - w jakich godzinach się płaci?

Oczywiście opłata za parkowanie w Warszawie pobierana jest jedynie w określone dni oraz godziny. Za postój w stolicy w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego zapłacimy w dni robocze, czyli od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni 2 maja, 24 i 31 grudnia) w godzinach 08:00 - 18:00. Po tym czasie można parkować we wspomnianych powyżej miejscach bezpłatnie, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

Opłatę za parkowanie w Warszawie 2020 można wnieść na dwa sposoby tj. dokonać płatności w parkomacie lub zapłacić przez system płatności mobilnych (mobiParking). Więcej szczegółowych informacji można znaleźć pod tym LINKIEM.

Zagłosuj

Jeździsz samochodem po Warszawie?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/zdm.waw.pl/JW