Zamknij

Paruzja - co to jest? Pytanie i odpowiedź z "Milionerów" za 75 000 zł

28.07.2020 11:48
Paruzja to - pytanie i odpowiedź z "Milionerów" za 75 000 zł
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Paruzja to - odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej dokładne wyjaśnienie, zamieszczamy poniżej. Sprawdzamy także, czy gracz wybrał poprawny wariant, wygrał 75 000 zł oraz pozostał w dalszej grze o milion.

Paruzja to - "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie z programu TVN oraz jej szczegółowe wyjaśnienie, zamieszczamy w tym artykule. Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Paruzja - co to jest? [MILIONERZY]

Odpowiedź na pytanie z "Milionerów", co to jest paruzja, przysporzyła graczowi teleturnieju TVN spory kłopot. Tradycyjnie uczestnik programu do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi. Oto one:

A - odzysk metali ze złomu

B - wielokrotne użycie jednorazówek

C - ponowne przyjście Chrystusa

D - zastosowanie pary wodnej

Uczestnik "Milionerów" przyznał, że nie wie, która z odpowiedzi jest poprawna. W związku z tym zdecydował się na skorzystanie z ostatniego już koła ratunkowego - pytanie do publiczności. Większość osób, bo 41%, opowiedziało się za wariantem D. 25% publiczności postawiło na odpowiedź C, 20% na A, a 14% na B. Po dłuższym namyśle gracz - mimo braku pewności - zdecydował się zawierzyć publiczności i zaznaczył wariant D, czyli zastosowanie pary wodnej.

Paruzja to - odpowiedź na pytanie z Milionerów za 75 000 zł

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", co to paruzja, jest odpowiedź C, czyli ponowne przyjście Chrystusa. Oznacza to, że gracz wybrał błędny wariant, wygrał gwarantowane 40 000 zł oraz odpadł z dalszej gry o milion.

Co najbardziej przypomina trombocyt? Pytanie z "Milionerów" za 2000 zł

Paruzja, Dzień Pański, Drugie przyjście - według Nowego Testamentu oznacza zapowiadany przez proroków powrót Chrystusa na świat w chwale pod koniec dziejów, jako triumfatora nad złem, wskrzesiciela umarłych i sędziego świata. Jej źródłami biblijnymi są słowa Jezusa w ewangeliach, komentarze św. Pawła z Tarsu i Apokalipsa św. Jana.

RadioZET.pl