Zamknij

Paszporty Polityki 2021 - TRANSMISJA: kiedy i gdzie oglądać w TV, online?

26.01.2021 15:14
Paszporty Polityki 2021 - TRANSMISJA: kiedy i gdzie oglądać w TV, online?
fot. Agnieszka Sniezko/East News

Paszporty Polityki 2021 odbędą się jeszcze w pierwszej połowie stycznia. Podczas długo wyczekiwanego wydarzenia poznamy laureatów we wszystkich kategoriach. Szczegóły dotyczące tego, kiedy Paszporty Polityki 2021 i gdzie oglądać galę w TV i online, można znaleźć poniżej.

Paszporty Polityki 2021 - TRANSMISJA: kiedy odbędzie się gala? Gdzie oglądać w telewizji i o której godzinie emisja? Czy dostępna będzie również relacja online? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy wszystko o transmisji Paszportów Polityki w 2021 roku.

Paszporty Polityki 2021 - TRANSMISJA: kiedy i gdzie oglądać w TV?

Długo wyczekiwana gala, podczas której poznamy laureatów we wszystkich kategoriach, odbędzie się we wtorek, 26 stycznia. Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa, wręczenie nagród ze względów bezpieczeństwa odbędzie się bez udziału publiczności i mediów. Transmisja z Paszportów Polityki w 2021 dostępna będzie na antenie TVN. Początek wydarzenia zaplanowany został na godzinę 20:15.

Są to najbardziej niezwykłe Paszporty w historii tej nagrody. Większość zaplanowanych na 2020 rok wydarzeń kulturalnych odwołano, przesunięto, a w najlepszym razie przeniesiono do sieci. Ucierpieli wszyscy zatrudnieni w tej branży ludzie. Najbardziej – ci najmniej widoczni. Wśród artystów szczególnie mocno dotknięci zostali debiutanci wchodzący do rywalizacji o uwagę w potrzaskanym sezonie oraz ci, którzy są w najlepszym momencie swojej kariery, a ich najwybitniejsze osiągnięcia trafiają do zamrażarki albo prezentowane są na sali z ograniczoną widownią. Jednak to, jak poradziła sobie kultura w stanie klęski, zasługuje na osobną nagrodę.

Widząc, w jak dramatycznej sytuacji są twórcy kultury, postanowiliśmy podwyższyć finansowy wymiar naszej nagrody i po raz pierwszy w historii przyznać paszportowe "diety" nie tylko nagrodzonym, ale też nominowanym we wszystkich kategoriach. Stało się to możliwe dzięki wsparciu i hojności naszych partnerów. Po tym ciężkim okresie Paszport POLITYKI będzie ponownie symboliczną przepustką, tym razem do normalności - czytamy na oficjalnej stronie Paszportów Polityki.

Paszporty Polityki 2021 ONLINE - gdzie oglądać w internecie?

Wiele osób, które o wskazanej porze nie mogą zjawić się przed telewizorami, szuka w sieci informacji na temat możliwości obejrzenia Paszportów Polityki 2021 online. Prawdopodobnie jednak transmisja z wydarzenia dostępna będzie tylko na antenie TVN. Jeśli tylko pojawią się nowe informacje, zamieścimy je w tym miejscu.

Paszporty Polityki to nagrody kulturalne przyznawane przez tygodnik "Polityka" od ponad 20 lat. Otrzymują je polscy artyści, którzy przyczyniają się do przekraczania granic w sztuce. Nominowanych do Paszportów Polityki 2021 zamieszczamy poniżej.

  • Film: Maciej Cuske, Piotr Domalewski, Jan Holoubek
  • Literatura: Igor Jarek, Mira Marcinów, Patrycja Sikora
  • Teatr: Maciej Pesta, Jędrzej Piaskowski i Hubert Sulima, Teatr 21
  • Kultura cyfrowa: Different Tales, One More Level, Ovid Works
  • Muzyka poważna: Ania Karpowicz, Krystian Lada, Martyna Pastuszka
  • Muzyka popularna: 1988, Marek Pędziwiatr, Siksa
  • Sztuki wizualne: Małgorzata Mirga-Tas, Karol Palczak, Joanna Piotrowska

Warto także w tym miejscu wspomnieć, że w tym roku wręczona zostanie również nagroda specjalna o nazwie Kultura Zdalna 2020 i po raz kolejny wybrany zostanie Kreator Kultury.

RadioZET.pl