Zamknij

Paweł Rabiej - kim jest przyszły wiceprezydent Warszawy? [KARIERA, ŻYCIE PRYWATNE]

Redakcja
26.10.2018 09:40
Paweł Rabiej - kim jest przyszły wiceprezydent Warszawy? [KARIERA, ŻYCIE PRYWATNE]
fot. .instagram.com/pawelrabiej

Paweł Rabiej zostanie wiceprezydentem Warszawy. Taką informację przekazał Rafał Trzaskowski, nowy prezydent stolicy podczas jednego ze spotkań. Co warto wiedzieć o polityku Nowoczesnej? Sprawdzamy najważniejsze informacje na temat Pawła Rabieja - kariera i życie prywatne.

Kim jest Paweł Rabiej? Kariera, życie prywatne oraz inne informacje na temat polityka Nowoczesnej i przyszłego wiceprezydenta Warszawa, można znaleźć poniżej. 

Paweł Rabiej - kim jest przyszły wiceprezydent Warszawy? [KARIERA]

Paweł Rabiej urodził się 7 lipca 1971 roku w Puławach. Jest polskim dziennikarzem, publicystą oraz politykiem Nowoczesnej. Ukończył studia na wydziale Filologii Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Jest absolwentem Special educational program for leading business journalists na Columbia University w Nowym Jorku. Ukończył także studia podyplomowe Akademii Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. 

Paweł Rabiej karierę dziennikarską rozpoczął w 1991 roku w III Programie Polskiego Radia. Jego publikacje pojawiały się w tygodniku "Wprost" oraz w "Gazecie Bankowej". W 1998 otrzymał nagrodę Citibank Award for Excellence in Journalism, w której nagradzane są najlepsze teksty ekonomiczne dotyczące gospodarki.

Był wydawcą i redaktorem naczelnym tygodnika "Kalejdoskop", wiceprezesem do spraw wydawniczych Business Press oraz wydawcą miesięcznika "Businessman Magazine". Paweł Rabiej od 2000 do 2002 roku był kierownikiem konsorcjum działającym na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, utworzonego przez Business Press, Onet.pl, wydawnictwa Pascal oraz Instytutu Adama Mickiewicza. Projekt miał na celu promowanie Polski przed jej przyjęciem do Unii Europejskiej. Był również dyrektorem Festiwalu Komunikacji Marketingowej Crackfilm 2002 w Krakowie. Pełnił także funkcję dyrektora ds. rozwoju w polskiej edycji magazynu "Harvard Business Review" i był wydawcą Magazynu "ThinkTank". 

Paweł Rabiej w polityce

Paweł Rabiej w 2015 roku został jednym z założycieli partii Nowoczesna, tworzonej przez Ryszarda Petru. Pełnił funkcję jej rzecznika prasowego. W 2017 był rekomendowany przez partię na kandydata na prezydenta Warszawy, jednak jeszcze w tym samym roku wycofał się i poparł Rafała Trzaskowskiego, zgadzając się na rolę wiceprezydenta w przypadku jego wygranej. 

Paweł Rabiej: życie prywatne [INFORMACJE]

Paweł Rabiej prywatnie związany jest z Michałem Cessanisem - dziennikarzem i podróżnikiem. Polityk ujawnił, że jest homoseksualistą, we wrześniu 2016 roku w programie "Pociąg do polityki" w Polsat News. Polityk aktywny jest w mediach społecznościowych. Paweł Rabiej na Instagramie figuruje pod nazwą: pawelrabiej. 

RadioZET.pl/JW