Zamknij

Paznokcie hybrydowe - jak zrobić samemu w domu krok po kroku? [INSTRUKCJA]

Jolanta Waligóra
24.10.2019 13:27
Paznokcie hybrydowe - jak zrobić samemu w domu krok po kroku? [INSTRUKCJA]
fot. PIXABAY

Paznokcie hybrydowe z roku na rok zyskują na popularności. Wiele kobiet, które nie mają specjalnego sprzętu, decydują się na wizytę u kosmetyczki. Takie paznokcie jednak można w bardzo łatwy sposób wykonać także samodzielnie w domu, bez niczyjej pomocy. Wystarczy tylko zakup niezbędnych produktów. Sprawdzamy, jak samemu zrobić paznokcie hybrydowe.

Paznokcie hybrydowe - jak zrobić w domu samemu? Co jest do tego potrzebne? Jakie produkty trzeba posiadać? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, jak łatwo zrobić paznokcie hybrydowe w domu.

Paznokcie hybrydowe - jak zrobić samemu w domu?

Popularność paznokci hybrydowych wciąż rośnie. Nic dziwnego, w końcu dzięki długotrwałym lakierom hybrydowym kobiety mogą zaoszczędzić czas na żmudnym malowaniu paznokci zwykłym lakierem, który utrzymuje się zazwyczaj jedynie kilka dni. Paznokcie hybrydowe są o wiele trwalsze - kobiety robią je zazwyczaj raz na trzy tygodnie, czyli mniej więcej wtedy, kiedy pojawia się nieestetyczny odrost. 

Paznokcie hybrydowe na jesień i zimę - jakie kolory i wzory? [TRENDY, INSPIRACJE]

Wiele kobiet, które nie mają specjalnego sprzętu, decydują się w tym celu na wizytę u kosmetyczki. Warto jednak wspomnieć, że paznokcie hybrydowe można w bardzo łatwy sposób wykonać także samodzielnie w domu, bez niczyjej pomocy. Wystarczy tylko zakup niezbędnych produktów. Jak zatem zrobić paznokcie hybrydowe samemu?

Jak zrobić paznokcie hybrydowe samemu? [INSTRUKCJA]

Wykonanie paznokci hybrydowych samemu w domu jest bardzo proste. Wystarczy jedynie kupić kilka produktów. Potrzebne nam będą: 

  • pilniczek
  • blok polerski
  • płyn odtłuszczający
  • baza hybrydowa
  • lakier hybrydowy
  • hybryda nawierzchniowa
  • lampa UV
  • oliwka do skórek (opcjonalnie)
  • szczoteczka (opcjonalnie)

Pierwszym krokiem do zrobienia paznokci hybrydowych samemu jest opiłowanie paznokci - za pomocą pilnika - zgodnie z naszymi preferencjami. Później usuwamy skórki. Następnie bloczkiem polerskim matowimy płytkę paznokcia tak, aby usunąć z niej połysk. Powstały w tym procesie pył usuwamy szczoteczką. W kolejnym kroku powinniśmy użyć odtłuszczacza, którym - po nałożeniu na wacik - przetrzemy paznokcie.

Kiedy płytka paznokcia jest już oczyszczona, nakładamy bazę hybrydową i utwardzamy ją w lampie UV przez około 1,5 minuty. Później nakładamy pierwszą warstwę lakieru hybrydowego o dowolnym kolorze i utrwalamy ją w lampie (około 1,5 minuty). Jeśli chcemy by nasz kolor na paznokciach był bardziej wyrazisty - nakładamy drugą warstwę lakieru hybrydowego, który ponownie utrwalamy przy pomocy lampy UV.

Kolejnym krokiem przy wykonywaniu paznokci hybrydowych w domu jest nałożenie hybrydy nawierzchniowej. Paznokcie ponownie wsadzamy pod lampę UV na około 1,5 minuty. Ostatnią warstwę należy oczyścić odtłuszczaczem. Na koniec opcjonalnie nakładamy oliwkę – wmasowujemy ją w paznokcie i w skórki. 

Powodzenia!

Zagłosuj

Robisz paznokcie hybrydowe?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/JW