Zamknij

Pełnia Księżyca - PAŹDZIERNIK 2020: kiedy i o której Pełnia Niebieskiego Księżyca? [DATA, GODZINA]

27.10.2020 13:42
Pełnia Księżyca - PAŹDZIERNIK 2020: kiedy i o której Pełnia Księżyca Myśliwych? [DATA, GODZINA]
fot. PIXABAY

Pełnie Księżyca w październiku 2020, które odbędą się na początku i na końcu miesiąca, będą dziesiątą i jedenastą pełnią w tym roku. To nadchodzące zjawisko astronomiczne nosi nazwę "Pełnia Księżyca Myśliwych", a rzadziej "Księżyc Podróży". Sprawdzamy, kiedy pełnia Księżyca 2020 w październiku i o której godzinie obserwować to wyjątkowe zjawisko.

Pełnia Księżyca w październiku 2020 - GODZINA: kiedy obserwować Pełnię Księżyca Myśliwych? O której godzinie będzie można oglądać to zjawisko? Czemu zawdzięcza swoją nazwę? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy datę pełni Księżyca w październiku 2020 i godzinę rozpoczęcia tego zjawiska.

Pełnia Księżyca PAŹDZIERNIK 2020 - kiedy i o której? [DATA, GODZINA]

Wielu fanów podobnych zjawisk astronomicznych szuka w sieci informacji na temat tego, kiedy pełnia Księżyca październiku 2020 i o której godzinie będzie można ją zaobserwować. W tym miesiącu wyjątkowo wypadają dwie pełnie. Pierwszą z nich będzie można obserwować na początku miesiąca, a dokładniej w czwartek, 1 października. Pełnia Księżyca wypadnie około godziny 23:06.

Z kolei po raz drugi w tym miesiącu zjawisko przypadnie w sobotę, 31 października. Pełnia rozpocznie się o godzinie 15:51.

Pełnia Księżyca w październiku 2020 nosi nazwę "Pełnia Księżyca Myśliwych", ponieważ przypada na najlepszy miesiąc na polowania na utuczone po lecie jelenie i lisy, które nie są w stanie dobrze ukryć się na gołych w tym okresie polach. Warto także wspomnieć, że Księżyc w pełni w październiku jest bardzo jasny. Inne nazwy na pełnię w tym czasie to: "Pełnia Niebieskiego Księżyca", "Księżyc Podróży" oraz "Więdnących Traw"

Pełnie Księżyca w październiku będą dziesiątą i jedenastą w tym roku.

Pełnia Księżyca w październiku 2020: jak i gdzie obserwować pełnię Księżyca? 

Żeby pełnia Księżyca w październiku 2020 była dobrze widoczna, warto wybrać się za miasto tak, by być z daleka od sztucznych świateł. Ponadto do jej obserwacji nie będziemy potrzebować żadnego specjalistycznego sprzętu. Zjawisko można obserwować gołym okiem, jednak pasjonaci astronomii i obserwowania nieba mogą oczywiście wykorzystać do tego teleskopy. Dobrze sprawdzą się także tradycyjne lornetki.

Przed rozpoczęciem obserwacji warto sprawdzić prognozę pogody na październik 2020 i upewnić się, że tego wieczoru nie zaskoczy nas zachmurzone niebo i opady.

Pełnia Księżyca to jedna z jego faz, podczas której Księżyc znajduje się w opozycji do Słońca, tzn. kiedy Księżyc znajduje się po przeciwnej stronie Ziemi niż Słońce. Podczas pełni półkula Księżyca skierowana w stronę Ziemi osiąga maksimum oświetlenia, które obejmuje ją prawie w całości, a tarcza Księżyca jest widoczna w przybliżeniu jako koło. Zazwyczaj w jednym miesiącu kalendarzowym występuje jedna pełnia. 

Zagłosuj

Interesujesz się astronomią?

Liczba głosów:

RadioZET.pl