Zamknij

Pełnia Księżyca - SIERPIEŃ 2020: kiedy i o której Pełnia Księżyca Jesiotrów? [DATA, GODZINA]

30.07.2020 13:27
Pełnia Księżyca - SIERPIEŃ 2020: kiedy i o której pełnia Księżyca w sierpniu? [DATA, GODZINA]
fot. PIXABAY

Pełnia Księżyca w sierpniu 2020, która odbędzie się jeszcze w pierwszej połowie miesiąca, będzie ósmą w tym roku. To nadchodzące zjawisko astronomiczne nosi nazwę "Pełnia Księżyca Jesiotrów", a rzadziej "Pełnia Czerwona". Sprawdzamy, kiedy pełnia Księżyca 2020 w sierpniu i o której godzinie obserwować to wyjątkowe zjawisko.

Pełnia Księżyca w sierpniu 2020 - GODZINA: kiedy obserwować Pełnię Księżyca Jesiotrów? O której godzinie będzie można oglądać to zjawisko? Czemu zawdzięcza swoją nazwę? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy datę pełni Księżyca w sierpniu 2020 i godzinę rozpoczęcia się tego zjawiska.

Pełnia Księżyca SIERPIEŃ 2020 - kiedy i o której? [DATA, GODZINA]

Wielu fanów podobnych zjawisk astronomicznych szuka w sieci informacji na temat tego, kiedy pełnia Księżyca w sierpniu 2020 i o której godzinie będzie można ją zaobserwować. To wyjątkowe zjawisko przypadnie jeszcze w pierwszej połowie miesiąca, a dokładniej w poniedziałek, 3 sierpnia. Pełnia Księżyca w sierpniu 2020 wypadnie około godziny 17:59.

Pełnia Księżyca w sierpniu 2020 nosi nazwę "Pełnia Księżyca Jesiotrów". Nazwa wzięła się z licznego występowania jesiotrów w tym miesiącu. Inne nazwy na pełnię w sierpniu to: "Pełnia Zielonej Kukurydzy", "Pełnia Zbożowa" oraz "Pełnia Czerwona" (od czerwonego koloru, który pojawia się często pod wpływem wieczornej, letniej mgły).

Pełnia Księżyca w sierpniu 3.08.2020 będzie ósmą w tym roku.

Pełnia Księżyca w sierpniu 2020: jak i gdzie obserwować pełnię Księżyca? 

Żeby pełnia Księżyca w sierpniu 2020 była dobrze widoczna, warto wybrać się za miasto tak, by być z daleka od sztucznych świateł. Ponadto do jej obserwacji nie będziemy potrzebować żadnego specjalistycznego sprzętu. Zjawisko można obserwować gołym okiem, jednak pasjonaci astronomii i obserwowania nieba mogą oczywiście wykorzystać do tego teleskopy. Dobrze sprawdzą się także tradycyjne lornetki.

Przed rozpoczęciem obserwacji warto sprawdzić prognozę pogody na sierpień 2020 i upewnić się, że tego wieczoru nie zaskoczy nas zachmurzone niebo i opady.

Pełnia Księżyca to jedna z jego faz, podczas której Księżyc znajduje się w opozycji do Słońca, tzn. kiedy Księżyc znajduje się po przeciwnej stronie Ziemi niż Słońce. Podczas pełni półkula Księżyca skierowana w stronę Ziemi osiąga maksimum oświetlenia, które obejmuje ją prawie w całości, a tarcza Księżyca jest widoczna w przybliżeniu jako koło. Zazwyczaj w jednym miesiącu kalendarzowym występuje jedna pełnia. 

Zagłosuj

Interesujesz się astronomią?

Liczba głosów:

RadioZET.pl