Oceń
Pełnia Księżyca w styczniu 2021, która odbędzie się pod koniec miesiąca, będzie pierwszą pełnią w tym roku. To nadchodzące zjawisko astronomiczne nosi nazwę "Pełnia Wilczego Księżyca", a rzadziej "Lodowy Księżyc". Sprawdzamy, kiedy pełnia Księżyca 2021 w styczniu i o której godzinie obserwować to wyjątkowe zjawisko.
Pełnia Księżyca w styczniu 2021 - GODZINA: kiedy obserwować Pełnię Wilczego Księżyca? O której godzinie będzie można oglądać to zjawisko? Czemu zawdzięcza swoją nazwę? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy datę pełni Księżyca w styczniu 2021 i godzinę rozpoczęcia tego zjawiska.
Pełnia Księżyca STYCZEŃ 2021 - kiedy i o której? [DATA, GODZINA]
Wielu fanów podobnych zjawisk astronomicznych szuka w sieci informacji na temat tego, kiedy pełnia Księżyca w styczniu 2021 i o której godzinie będzie można ją zaobserwować. W tym miesiącu wypada jedna pełnia, którą będzie można obserwować w drugiej połowie miesiąca, a dokładniej w czwartek, 28 stycznia. Pełnia Księżyca wypadnie około godziny 20:18.
Pełnia Księżyca w styczniu 2021 nosi nazwę "Pełnia Wilczego Księżyca". Nazwa ta pochodzi od wycia głodnych wilków, które narzekały na niedostatek pożywienia w środku zimy. Inne nazwy na pełnię w tym czasie to "Lodowy Księżyc" oraz "Stary Księżyc".
Pełnie Księżyca w styczniu będzie pierwszą pełnią w tym roku.
Pełnia Księżyca w styczniu 2021: jak i gdzie obserwować pełnię Księżyca?
Żeby pełnia Księżyca 28 stycznia 2021 była dobrze widoczna, warto wybrać się za miasto tak, by być z daleka od sztucznych świateł. Ponadto do jej obserwacji nie będziemy potrzebować żadnego specjalistycznego sprzętu. Zjawisko można obserwować gołym okiem, jednak pasjonaci astronomii i obserwowania nieba mogą oczywiście wykorzystać do tego teleskopy. Dobrze sprawdzą się także tradycyjne lornetki.
Przed rozpoczęciem obserwacji warto sprawdzić prognozę pogody na styczeń 2021 i upewnić się, że tego wieczoru nie zaskoczy nas zachmurzone niebo i opady.
Pełnia Księżyca to jedna z jego faz, podczas której Księżyc znajduje się w opozycji do Słońca, tzn. kiedy Księżyc znajduje się po przeciwnej stronie Ziemi niż Słońce. Podczas pełni półkula Księżyca skierowana w stronę Ziemi osiąga maksimum oświetlenia, które obejmuje ją prawie w całości, a tarcza Księżyca jest widoczna w przybliżeniu jako koło. Zazwyczaj w jednym miesiącu kalendarzowym występuje jedna pełnia.
RadioZET.pl
Oceń artykuł
