Zamknij

Pełnia Księżyca - listopad 2019: kiedy i o której godzinie obserwować? [DATA]

Jolanta Waligóra
24.10.2019 10:22
Pełnia Księżyca - listopad 2019: kiedy i o której godzinie obserwować? [DATA]
fot. SHUTTERSTOCK

Pełnia Księżyca w listopadzie 2019 odbędzie się jeszcze w pierwszej połowie miesiąca. To nadchodzące zjawisko astronomiczne nosi nazwę "Pełnia Bobrzego Księżyca", a geneza tego określenia nie jest do końca jasna. Sprawdzamy, kiedy pełnia Księżyca 2019 w listopadzie i o której godzinie obserwować to zjawisko.

Listopad 2019 - pełnia Księżyca: data, godzina. Kiedy będziemy mogli obserwować to zjawisko astronomiczne? O której godzinie? Gdzie i skąd najlepiej oglądać? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, kiedy pełnia Księżyca w listopadzie 2019 i o której godzinie obserwować.

Pełnia Księżyca: listopad 2019 - kiedy i o której? [DATA, GODZINA]

Wielu fanów podobnych zjawisk astronomicznych szuka w sieci informacji na temat tego, kiedy pełnia Księżyca w listopadzie 2019 i o której godzinie będzie można ją zaobserwować. To wyjątkowe zjawisko przypadnie jeszcze w pierwszej połowie miesiąca, a dokładniej we wtorek, 12 listopada. Pełnia Księżyca w listopadzie 2019 przypadnie około godziny 14:37.

Pełnia Księżyca w listopadzie 2019 nosi nazwę "Pełnia Bobrzego Księżyca", a geneza tego określenia nie jest do końca jasna. Niektórzy są zdania, że pochodzi od Indian zastawiających w tym miesiącu pułapki na bobry. Inni natomiast twierdzą, że nazwa pełni w tym miesiącu pochodzi od zwiększonej aktywności bobrów budujących zimowe zapory. Czasem stosuje się także nazwę "Szronowa Pełnia".

Pełnia Księżyca w listopadzie 2019 - jak i gdzie obserwować?

Żeby pełnia Księżyca w listopadzie 2019 była dobrze widoczna, warto wybrać się za miasto tak, by być z daleka od sztucznych świateł. Ponadto do jego obserwacji nie będziemy potrzebować żadnego specjalistycznego sprzętu. Zjawisko można obserwować gołym okiem, jednak pasjonaci astronomii i obserwowania nieba mogą oczywiście wykorzystać do tego teleskopy. Dobrze sprawdzą się także tradycyjne lornetki.

Przed rozpoczęciem obserwacji warto sprawdzić  prognozę pogody na listopad i upewnić się, że tego wieczoru nie zaskoczy nas zachmurzone niebo i opady. 

RadioZET.pl/JW