Zamknij

Pełnia Księżyca w marcu 2019 - kiedy, o której godzinie i gdzie obserwować?

Jolanta Waligóra
21.03.2019 09:43
Pełnia Księżyca w marcu 2019 - kiedy, o której godzinie i gdzie obserwować?
fot. PIXABAY

Pełnia Księżyca w marcu 2019 - na taką wiadomość czekali wszyscy fani podobnych zjawisk. Pełnia Robaczego Księżyca - bo tak nazywa się najbliższa pełnia - uznawana jest za ostatnią zimową lub pierwszą pełnię wiosenną. Kiedy, o której godzinie i gdzie będzie najlepiej widoczna? Szczegółowe informacje o pełni Księżyca 2019 można znaleźć poniżej.

Pełnia Księżyca 2019 - kiedy najbliższa pełnia w marcu? O której godzinie i gdzie obserwować to zjawisko? W jaki sposób? Odpowiadamy na pojawiające się pytania i przedstawiamy szczegółowe informacje o pełni Księżyca 2019.

Pełnia Księżyca 2019 - MARZEC: kiedy i gdzie obserwować pełnię?

Informacji na temat tego, kiedy pełnia Księżyca w marcu 2019, szuka wielu fanów podobnych zjawisk. Najbliższą pełnię będzie można obserwować w nocy z 21 na 22 marca (z czwartku na piątek), czyli w pierwszym dniu wiosny kalendarzowejPełnia Księżyca w marcu 2019 ma być dobrze widoczna na terenie całej Polski. Do jej obserwacji nie potrzeba żadnych specjalnych sprzętów. Kto jednak fascynuje się astronomią, może skorzystać z teleskopu. W nocy warto jedynak wybrać się na wycieczkę za miasto. Naturalnie zjawisko to lepiej widoczne będzie bez "zanieczyszczeń świetlnych".

Pełnia Robaczego Księżyca 2019 - bo tak nazywa się najbliższa pełnia - uznawana jest za ostatnią zimową lub pierwszą pełnię wiosenną. Nazwa Pełnia Robaczego Księżyca została nadana przez rdzennych amerykanów i jest związana ze wzrostem temperatury w marcu. W momencie, gdy robi się cieplej, a mróz znika, na rozmokniętą ziemię wydostają się różne robaki, m.in. dżdżownice, które na glebie pozostawiają liczne ślady. To właśnie na cześć wspomnianych stworzeń Indianie z Ameryki Północnej nadali taką nazwę pełni Księżyca.

Inne nazwy na Pełnię Robaczego Księżyca, z którymi można się spotkać, to Czysta Pełnia, Pełnia Śmierci, Skrzypiąca Pełnia (odniesienie do łatwo łamiącej się pokrywy śnieżnej), Klonowa bądź Sokowa Pełnia Księżyca. 

Kiedy nadejdzie wiosna w 2019 roku? Długoterminowa prognoza pogody

Pełnia Księżyca w marcu 2019 - o której godzinie obserwować? [21.03]

O której godzinie pełnia Księżyca w marcu 2019? Jak już wspominaliśmy powyżej - zjawisko to będzie można obserwować w nocy z 21 na 22 marca. Pełnia Księżyca 21.03.2019 widoczna będzie od około godziny 2:43. 

Pełnia Robaczego Księżyca: jak oglądać pierwszą pełnię wiosenną? [DATY, GODZINY]

RadioZET.pl/JW