Zamknij

Pełnia Księżyca - wrzesień 2019: kiedy i o której godzinie obserwować Księżyc Plonów? [DATA]

Jolanta Waligóra
06.09.2019 11:34
Pełnia Księżyca - wrzesień 2019: kiedy i o której godzinie obserwować Księżyc Plonów? [DATA]
fot. PIXABAY

Pełnia Księżyca we wrześniu 2019 odbędzie się jeszcze w pierwszej połowie miesiąca. Księżyc Plonów albo Żniw, bo taką nosi nazwę to zjawisko, związane jest ściśle z równonocą jesienną. Szczegółowe informacje na temat tego, kiedy pełnia Księżyca we wrześniu 2019 i o której godzinie, można znaleźć poniżej.

Wrzesień 2019 - pełnia Księżyca: data, godzina. Kiedy będzie można oglądać to zjawisko astronomiczne? O której dokładnie godzinie? Gdzie najlepiej patrzeć w niebo? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, kiedy i o której godzinie pełnia Księżyca we wrześniu 2019.

Wrzesień 2019 - pełnia Księżyca: kiedy i o której? [DATA, GODZINA]

Wielu fanów podobnych zjawisk astronomicznych szuka w sieci informacji na temat tego, kiedy pełnia Księżyca we wrześniu 2019 i o której godzinie będzie można ją zaobserwować. To niezwykłe zjawisko przypadnie jeszcze w pierwszej połowie miesiąca, a dokładniej w sobotę, 14 września. Wyjątkowo jasne światło Księżyca Plonów albo Żniw, bo taką nosi nazwę to zdarzenie, najlepiej widoczne będzie około godziny 21:00. 

Wrzesień 2019 - wydarzenia, koncerty, atrakcje. Co robić i gdzie iść? [WARSZAWA]

Nadchodząca pełnia Księżyca we wrześniu 2019 - jak już wspominaliśmy powyżej - nosi nazwę Księżyc Plonów albo Księżyc Żniw. Zjawisko to ściśle związane jest z równonocą jesienną, która przypadnie 23 września oraz z okresem zbiorów. Wrześniowy Księżyc o tej porze będzie wydawał się większy niż zwykle. Od innych pełni w pozostałych miesiącach wyróżni go także charakterystyczny, żółtawo pomarańczowy odcień. 

Jesień 2019 - kiedy pierwszy dzień jesieni kalendarzowej i astronomicznej? [DATA] 

Pełnia Księżyca - wrzesień 2019: jak i gdzie obserwować Księżyc Plonów?

Żeby Księżyc Plonów we wrześniu 2019 był dobrze widoczny, warto w sobotę pojechać za miasto tak, by być z daleka od sztucznych świateł. Ponadto do jego obserwacji nie będziemy potrzebować żadnego specjalistycznego sprzętu. Zjawisko można obserwować gołym okiem, jednak pasjonaci astronomii i obserwowania nieba mogą oczywiście wykorzystać do tego teleskopy. Dobrze sprawdzą się także tradycyjne lornetki.

Przed rozpoczęciem obserwacji warto sprawdzić  prognozę pogody na wrzesień i upewnić się, że tego wieczoru nie zaskoczy nas zachmurzone niebo i opady. 

RadioZET.pl/JW