Zamknij

"Pętla" - kiedy w kinach? DATA premiery nowego filmu Patryka Vegi

23.06.2020 12:54
Patryk Vega
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

"Pętla" - kiedy w kinach? DATA premiery nowego filmu Patryka Vegi nie jest jeszcze dokładnie znana, choć zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami miał to być wrzesień 2020. Już teraz w sieci pojawiło się sporo zapowiedzi filmu i wiele wskazuje na to, że "Pętlę" zobaczymy wcześniej.

"Pętla" - kiedy w kinach? Premiera nowego filmu Patryka Vegi może nastąpić szybciej, niż się spodziewamy. Jak twierdził reżyser, jego najnowsza produkcja może mocno wpłynąć na kształt sceny politycznej w Polsce, bo ukazuje kulisy seksafery z udziałem prominentnych polityków, biznesmenów, celebrytów i duchownych.

Pętla - kiedy premiera w kinach?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami reżysera, premiera filmu "Pętla" zaplanowana jest na początek września 2020 roku. Dokładna data premiery to 4.09. Czy wtedy faktycznie zobaczymy nowy film Vegi w kinach? Twórca w wypowiedziach przyznawał, że może to być wcześniej, niż się spodziewamy. Ale to nie jest już tak bardzo zaskakujące, bo producent ogłosił jakiś czas temu, że w przeciągu 5 lat zamierza zrealizować 16 filmów. Wygląda na to, że kuje żelazo póki gorące. "Pętlę" zapowiedział zaledwie trzy miesiące po premierze aż dwóch filmów.

"Pętla" - o czym jest film? Fabuła i bohaterowie

Film "Pętla" opowiada o tzw. aferze podkarpackiej, która wyszła na jaw wiosną 2019 roku. Jak się okazało, zamieszani w nią byli agenci CBŚ. Policjanci mieli chronić braci Aleksieja i Jewgenija R. z Ukrainy, którzy prowadzili w Polsce luksusową agencją towarzyską, zajmowali się sutenerstwem i handlem ludźmi. W zamian za to, agenci mieli możliwość korzystania z usług agencji za darmo. W domu uciech potajemnie nagrywano też klientów, by mieć na nich "haki". W agencji gościli znani politycy, biznesmeni czy osoby duchowne.
"Pod płaszczykiem działań policyjnych CBŚ wykosiło konkurencję sutenerów na Podkarpaciu, żeby utorować drogę do monopolu dwóm Ukraińcom, którzy stworzyli burdele z górnej półki robiąc Carską Rewię. Zatrudniano tancerki, które oferowały seks w totalnej dyskrecji, a w rzeczywistości w pokojach montowano kamery, gdzie nagrywano polityków, biznesmenów, księży i celebrytów. Na koniec dnia te materiały zostały przejęte przez obce służby, żeby sterować sytuacją polityczną w Polsce przed wyborami. Policjanci zamienili się z łowców w zwierzyny, które te nagrania chciały wyciągnąć" - wyjaśnił w jednej z wypowiedzi Vega.

"Pętla" - obsada filmu

W nowym filmie Patryka Vegi nie zabraknie oczywiście jego ulubionych aktorów: Piotra Stramowskiego czy Katarzyny Warnke. Jedną z głównych ról zagra Antoni Królikowski. W obsadzie pojawi się także skazana za sutenerstwo Dagmara Kaźmierska.
Jak twierdzi Vega, "Pętla" zrobi jeszcze więcej zamieszania niż "Polityka". Czekamy na premierę z niecierpliwością.
 W obsadzie nie zabraknie ulubionych aktorów Vegi - pojawią się m.in. Antoni Królikowski, Piotr Stramowski i Katarzyna Warnke. w której pierwsze skrzypce gra sutenerstwo, handel ludźmi i korupcja w wymiarze sprawiedliwości. W zeszłym roku sprawa ta zelektryzowała polską opinię publiczną. Teraz będziemy mogli zajrzeć za jej kulisy, a wszystko to będzie przefiltrowane przez wrażliwość niepokornego reżysera.

"Pętla" - zapowiedź bez cenzury