Zamknij

Pierwszy dzień roku szkolnego 2018: czy są lekcje po rozpoczęciu?

Redakcja
29.08.2018 12:35
Pierwszy dzień roku szkolnego 2018: czy są lekcje po rozpoczęciu?
fot. pixabay.com

Czy są lekcje po rozpoczęciu roku szkolnego? To pytanie zadaje sobie wielu uczniów tuż przed zakończeniem wakacyjnej przerwy. Mogłoby się wydawać, że odpowiedź jest oczywista, jednak co roku pojawia się wiele wątpliwości, również wśród rodziców. Mamy jednak dobre wiadomości dla uczniów.

Czy są lekcje w pierwszy dzień szkoły 2018/2019? Ponieważ zbliża się koniec wakacji, niektórzy już rozpoczęli przygotowania i zastanawiają się: czy po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego są jeszcze normalne lekcje? A jeśli nie, to kiedy zaczynają się normalne lekcje w szkole?

» Rok szkolny 2018/2019 - ile dni i ile tygodni ma nadchodzący rok szkolny?

» Rozpoczęcie roku szkolnego 2018: GODZINA. O której inauguracja? 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019: kiedy zaczynają się lekcje?

W 2018 roku rozpoczęcie roku szkolnego wypada wyjątkowo dopiero w poniedziałek, 3 września. W większości szkół ten dzień przeznaczony jest jedynie na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 i spotkanie z wychowawcami, a lekcje zwykle zaczynają się dopiero następnego dnia. Oznacza to, że pierwsze zajęcia w większości szkół odbędą się we wtorek, 4 września.

» Kiedy wypada rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019, a kiedy koniec wakacji?

Czy są normalne lekcje po rozpoczęciu roku szkolnego?

Oprócz tego, że rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 wypada tym razem później, mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość dla uczniów. Pierwszego dnia szkoły będą musieli spędzić na uroczystym apelu i w klasach jedynie kilka godzin. Zazwyczaj na spotkaniu w salach lekcyjnych wychowawcy i nauczyciele przekazują tylko krótko najważniejsze informacje organizacyjne dotyczące pierwszych dni. Tego dnia po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego uczniowie mogą wrócić do domu i wykorzystać ostatnie chwile wakacji. W większości szkół regularne zajęcia zaczynają się dopiero następnego dnia.

» Jak ubrać dziecko na rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019?

Uczniowie na rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 nie będą musieli zabierać ze sobą ciężkich podręczników, zeszytów i piórników. Tego dnia przyda się jedynie kartka i długopis, żeby zanotować plan lekcji na kolejne dni, a po zakończeniu uroczystości i spotkań organizacyjnych będzie można korzystać z ostatnich chwil wolności przed rozpoczęciem nauki.

RadioZET.pl/KP