Zamknij

Piesza Masa Krytyczna 2018 Warszawa - trasa, data, godzina [PROGRAM]

Redakcja
15.06.2018 09:52
Piesza Masa Krytyczna 2018 Warszawa - trasa, data, godzina [PROGRAM]
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EASTNEWS

Piesza Masa Krytyczna 2018 w Warszawie odbędzie się już w najbliższą sobotę. Uczestnicy wydarzenia w południe przejdą ulicami stolicy. W ten sposób chcą nagłośnić problemy pieszych w Warszawie, postulując przy tym o lepszą infrastrukturę oraz o zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Kiedy i gdzie odbędzie się Piesza Masa Krytyczna 2018 i jaka jest tegoroczna trasa przemarszu? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Piesza Masa Krytyczna 2018 Warszawa - kiedy, gdzie, jaka trasa? Przedstawiamy najważniejsze informacje i odpowiadamy na jedne z najczęściej pojawiających się pytań.

» Piesza Masa Krytyczna 2018: utrudnienia, zmiany [WARSZAWA 16.06.] «

Piesza Masa Krytyczna 2018 - kiedy i gdzie? [DATA, GODZINA]

Piesza Masa Krytyczna 2018 w sobotę, 16 czerwca wyjdzie na ulice Warszawy. Start o godzinie 12:00, z kolei zakończenie przewidziane jest na 15:00. W tym roku odbędzie się już druga edycja wydarzenia. Uczestnicy akcji chcą przede wszystkim nagłośnić problemy pieszych w stolicy. Mowa tu m.in. o barierach architektonicznych, tj. przejścia podziemne, kładki, niepotrzebne przyciski przy przejściach dla pieszych, wysokie schody bez wind, zastawione chodniki samochodami.

Zagłosuj

Weźmiesz udział w Pieszej Masie Krytycznej 2018?

Liczba głosów:

Organizatorzy Pieszej Masy Krytycznej 2018 chcą, by Warszawa była dostępna dla wszystkich - dorosłych, dzieci, rodziców z wózkami, osób na wózkach lub z kontuzjami oraz osób starszych. Jak sami piszą - "pieszym jest każdy z nas!" Wszystkie Tezy Pieszych, o które realizacje walczy Piesza Masa Krytyczna, można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia: piesza.warszawa.pl.

Piesza Masa Krytyczna 2018 Warszawa - TRASA przemarszu

Jak już wspominaliśmy powyżej, Piesza Masa Krytyczna 2018 wystartuje o godzinie 12:00 spod ronda gen. Charles'a de Gaulle'a. Uczestnicy przejdą następującymi ulicami: Nowy Świat - Mokotowska - Wilcza - Krucza - Piękna, dochodząc aż do Placu Konstytucji, gdzie zlokalizowana będzie meta. 

masa

"Kochasz Warszawę, ale uważasz, że trudno się po niej poruszać pieszo? Chcesz, aby nasza stolica była miastem przyjaznym i bezpiecznym dla wszystkich - dzieci, dorosłych, osób starszych, rodziców, osób niepełnosprawnych - chodź z nami ulicami i wyraź swoje niezadowolenie! Razem sprawmy, aby Warszawa była miastem przyjaznym dla pieszych! Bo w końcu... wszyscy jesteśmy pieszymi! ;)" - zachęcają organizatorzy na swoim Fanpage'u.

Przypominamy, że Piesza Masa Krytyczna to koalicja 12 warszawskich ruchów miejskich. W jej skład wchodzą: Bemowiacy, Fundacja Marsz Zebry, Lepszy Służewiec, Miasto Jest Nasze, Ochocianie Sąsiedzi, Piesza Wola, Psm Michałów, Stowarzyszenie Wiatrak, Stowarzyszenie Żoliborzan, Warszawski Alarm Smogowy, Wola Mieszkańców, Zielone Mazowsze.

» Czerwiec 2018: wydarzenia, atrakcje, koncerty - co robić? [WARSZAWA] «

RadioZET.pl/JW