Zamknij

Piknik Olimpijski 2018: Warszawa - atrakcje, data, miejsce [PROGRAM]

Redakcja
07.06.2018 10:00
Piknik Olimpijski 2018: Warszawa - atrakcje, data, miejsce [PROGRAM]
fot. ADRIAN SLAZOK/REPORTER/EASTNEWS

Piknik Olimpijski 2018 w Warszawie odbędzie się w drugi weekend czerwca. W tym roku przypada jego jubileuszowa, 20. edycja. To doskonała okazja, by spotkać ponad 200 polskich medalistów olimpijskich! Kiedy, gdzie i jakie atrakcje będą czekać na uczestników święta sportu i rekreacji? Przedstawiamy dokładną datę, miejsce i sprawdzamy program Pikniku Olimpijskiego 2018.

Piknik Olimpijski 2018: Warszawa - atrakcje, data, miejsce. Kiedy i gdzie święto sportu i rekreacji? Odpowiadamy na jedne z najczęściej pojawiających się pytań i przedstawiamy najważniejsze informacje.

» Czerwiec 2018: wydarzenia, atrakcje, koncerty - co robić? [WARSZAWA] «

Kiedy i gdzie Piknik Olimpijski 2018 w Warszawie? [DATA, MIEJSCE]

Piknik Olimpijski 2018 w Warszawie odbędzie się w drugi weekend miesiąca, a dokładniej w sobotę, 9 czerwca. Impreza wystartuje o 12:00. Z kolei zakończenie zaplanowane jest na godzinę 18:30. Jubileuszowa, 20. edycja Pikniku Olimpijskiego 2018 tradycyjnie będzie mieć miejsce w Parku Kępa Potocka zlokalizowanym na warszawskim Żoliborzu.

Piknik Olimpijski organizowany jest już przeszło 20 lat i jest jedną z największych imprez sportowo-rekreacyjnych w Warszawie. Corocznie w wydarzeniu bierze udział kilkadziesiąt tysięcy osób, które przyjeżdżają do stolicy ze wszystkich zakątków Polski. Jak informują organizatorzy imprezy, tegoroczna edycja Pikniku Olimpijskiego 2018 w Warszawie poświęcona będzie III Młodzieżowym Igrzyskom Olimpijskim w Buenos Aires. W związku z tym wiele atrakcji przygotowanych będzie specjalnie dla dzieci oraz młodzieży. 

Piknik Olimpijski 2018: Warszawa - atrakcje i PROGRAM imprezy

Na uczestników 20. Pikniku Olimpijskiego 2018 w Warszawie czeka szereg atrakcji. Niewątpliwie największą zaletą imprezy jest możliwość spotkania ponad 200 polskich medalistów olimpijskich, m.in. Ryszarda Wolnego, Damiana Janikowskiego, Czesława Langa oraz Józefa Tracza. Dodatkowo organizatorzy planują wystawienie blisko 40 stanowisk, które będą promować różne dyscypliny sportowe. W programie Pikniku Olimpijskiego 2018 w Warszawie znalazły się także konkursy, pokazy, występy na scenie, gry i rozgrywki. Każdy uczestnik, który weźmie udział w jednej z wielu konkurencji, otrzyma specjalną nagrodę!

Jedną z większych atrakcji Pikniku Olimpijskiego 2018 w Warszawie będzie także Bieg Olimpijski Warszawa-Buenos Aires. Odbędzie się on na bieżniach. Dodatkowo na imprezie pojawią się stoiska Polskiego Komitetu Olimpijskiego, tj.: Strefy Idei Olimpijskiej, Polskie Nadzieje Olimpijskie czy Fair Play. Więcej informacji na temat programu Pikniku Olimpijskiego w Warszawie 2018 znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia: olimpijski.pl/pl/694,20-piknik-olimpijski.html

Przypominamy, że bilety na Piknik Olimpijski 2018 nie obowiązują. Wstęp wolny!

» Polska-Chile online i w TV. O której transmisja meczu? [KIEDY, GDZIE] «

RadioZET.pl/JW