Zamknij

Piłsudski - premiera, obsada, zwiastun. O czym będzie nowy polski film?

Jolanta Waligóra
18.06.2019 15:32
Piłsudski - premiera, obsada, zwiastun. O czym będzie nowy polski film?
fot. Youtube/HeliosPolska

"Piłsudski" to nowy polski film, którego premiera zaplanowana jest na drugą połowę 2019 roku. Produkcja - jak sam jej tytuł wskazuje - opowiadać będzie o Józefie Piłsudskim. W roli głównej zobaczymy Borysa Szyca. Szczegółowe informacje o dacie premiery "Piłsudskiego", obsadzie i zwiastun zamieszczamy poniżej.

"Piłsudski" - kiedy premiera polskiego filmu? O czym będzie opowiadał? Kto zagra w nowej produkcji? Co już wiadomo na ten temat? Przedstawiamy szczegóły i sprawdzamy informacje o dacie premiery filmu "Piłsudski", obsadzie i zamieszczamy zwiastun.

Piłsudski - premiera i obsada filmu

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy od dawna zastanawiają się, kiedy film "Piłsudski" trafi do kin - oficjalna informacja na ten temat została ujawniona. Premiera "Piłsudskiego" 2019 zaplanowana jest na drugą połowę roku. Film będzie można oglądać od 13 września (piątek).

Za reżyserię i scenariusz filmu odpowiada Michał Rosa, który na swoim koncie ma m.in. takie produkcje jak "Bodo", "Czas honoru", "Co słonko widziało" czy "Rysa". 

Film Piłsudski - o czym będzie i kto zagra? [OBSADA, ZWIASTUN]

W roli głównej zobaczymy Borysa Szyca, który wcieli się w Józefa Piłsudskiego, zaś jego żonę Marię zagra Magdalena Boczarska. Ponadto w obsadzie "Piłsudskiego" m.in. Jan Marczewski (jako Walery Sławek), Maria Dębska (Aleksandra Szczerbińska), Józef Pawłowski (Aleksander Sulkiewicz), Tomasz Schuchardt (Aleksander Prystor), Kamil Szeptycki (Kazimierz Sosnowski) czy Eliza Rycembel (Wanda Juszkiewiczówna).

Oficjalny opis filmu "Piłsudski" dystrybutora kino brzmi następująco: To nie miało prawa się udać! Jest rok 1901. Józef Piłsudski "Ziuk" (Borys Szyc) po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami jego życia – żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska). Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg, by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę. Zbliża się rok 1914 i "Ziuk" widzi nowe szanse na osiągnięcie niemożliwego. "Piłsudski" to kino awanturnicze, płomienny romans, historia prawdziwa Marszałka, jakiej dotąd nie znano.

Zwiastun "Piłsudskiego" zamieszczamy poniżej.

RadioZET.pl/JW