Zamknij

Pink Lips Challenge - o co chodzi i na czym polega wyzwanie dla kobiet?

Redakcja
23.01.2019 11:52
Pink Lips Challenge - o co chodzi i na czym polega wyzwanie dla kobiet?
fot. PIXABAY

Pink Lips Challenge to wyzwanie dla kobiet, które polega na opublikowaniu zdjęcia w różowej szmince w swoich mediach społecznościowych, umieszczając przy tym odpowiedni hashtag. Z pozoru tylko zabawa, jednak okazuje się, że cel akcji jest szczytny. O co chodzi w Pink Lips Challenge i na czym polega? Szczegółowe informacje poniżej.

Pink Lips Challenge - o co chodzi w akcji? Na czym polega wyzwanie dla kobiet? Z czym jest związane? Dlaczego tyle kobiet je udostępnia? Odpowiadamy na pojawiające się pytania i przedstawiamy szczegółowe informacje o Pink Lips Challenge.

Pink Lips Challenge - na czym polega wyzwanie dla kobiet?

O co chodzi w Pink Lips Challenge? Informacji na ten temat szukają osoby, które niejednokrotnie natrafiły w mediach społecznościowych na zdjęcie ohasztagowane w ten sposób. Wyzwanie dla kobiet polega na zrobieniu sobie zdjęcia - jak sama nazwa wskazuje - w różowej szmince, dodaniu specjalnego hashtaga, a następnie opublikowaniu go w sieci. 

Do tej pory zamieszczono ponad 1000 zdjęć z hashtagiem Pink Lips Challenge, a liczba ta stale rośnie. Okazuje się, że z pozoru jedynie zabawa, ma szczytny cel.

Wyzwanie Pink Lips Challenge - o co chodzi?

Akcja Pink Lips Challenge związana jest z Europejskim Tygodniem Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Wystartował on w poniedziałek, 21 stycznia 2019 i potrwa tydzień - do niedzieli, 27 stycznia. Inicjatorami wyzwania dla kobiet są Studenci z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland, którzy chcieli włączyć się w obchody, jak i wyrazić szacunek wobec kobiet, które podjęły walkę z chorobą.

» Rak szyjki macicy rozwija się po cichu. Jak rozpoznać objawy? «

Pink Lips Challenge ma zwrócić uwagę na to, jak ważna jest profilaktyka i zachęcić kobiety do regularnych badań. 

» Rak szyjki macicy - cichy zabójca Polek «

RadioZET.pl/JW