Zamknij

Piosenka z reklamy McDonald's: tytuł utworu ze spotu Maestro Chicken & Curry

Redakcja
22.02.2018 12:59
reklama McDonald's
fot. Screen reklama McDonald's

Piosenka z reklamy McDonald's Maestro Chicken & Curry wpadła w ucho wielu widzom. Sprawdzamy, kto jest autorem tego utworu i jaki jest jego tytuł.

Kto jest autorem piosenki z nowej reklamy kanapki McDonald's Maestro Chicken & Curry? - zastanawiają się internauci. Najnowsza kampania sieci ruszyła kilka dni temu i jak widać cieszy się dużym zainteresowaniem. Uwagę widzów przykuła muzyka z reklamy. W spocie wykorzystano utwór autorstwa The Lovely Intangibles, zatytułowany "The Dust Settles Down".

Piosenka z reklamy McDonald's: The Dust Settles Down

Autorami piosenki ze spotu burgera Maestro Chicken & Curry są muzycy z Nowego Jorku: Stephen Masucci, Michael Williams, Tony Mann i wokalistka Mary Ognibene. Grupa ma na koncie wiele świetnych, podobnie brzmiących indierockowych utworów z płyt "Tomorrow is Never" oraz "Air & Numbers". To właśnie z tego pierwszego krążka pochodzi motyw reklamy McDonald's - "The Dust Settles Down". Album ten był debiutem The Lovely Intangibles i ukazał się w czerwcu 2015 roku. Kolejny materiał grupa wydała w październiku 2016 roku.

Piosenkę znaleźć można m.in. na YouTube.

Całe płyty dostępne są do odsłuchu w sieci - np. w serwisie Bandcamp.

"Przede wszystkim utwór, którego szukaliśmy, miał podkreślać wyjątkowość oferty i charakter premium burgerów Maestro. The Lovely Intangibles - „The Dust Settles Down” buduje taki klimat, na jakim nam zależało, w szczególności kiedy przechodzimy przez doznanie smakowe naszego bohatera – nie konkuruje z obrazkiem, ale idealnie z nim współgra potęgując wrażenia" - informuje nas Dorota Omelańczuk z agencji DDB&tribal współodpowiedzialnej za powstanie spotu.

Najnowsza reklama McDonald's, promująca nową kanapkę, ukazuje trójkę przyjaciół, którzy jedzą Maestro Chicken & Curry, a każdy ze składników wyobrażają sobie jako coś całkiem innego - np. ananas porównany jest do słońca, posypka na lodach do meteorytu, czy bekon do wulkanicznej lawy. Pod koniec spotu słyszymy hasło: „Czasem smak przerasta nasze najśmielsze oczekiwania”.

RadioZET.pl/SA