Zamknij

Piosenki świąteczne: bożonarodzeniowe hity po polsku i po angielsku

Redakcja
14.12.2017 13:09
Piosenki świąteczne: bożonarodzeniowe hity po polsku i po angielsku
fot. Youtube

Piosenki świąteczne to nieodłączny element grudniowych Świąt. Bożonarodzeniowe hity po polsku i po angielsku, co roku puszczane w radiostacjach, tworzą niezapomniany klimat rodzinnych i kameralnych Świąt. Do największych przebojów należą m.in. "Last Christmas" zespołu Wham!, a także utwór pod tym samym tytułem w wykonaniu George'a Michaela.

Przeboje świąteczne budują nastrój dla nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i sprawiają, że możemy ten czas spędzić w rytmach naszych ulubionych kawałków. Jakie hity bożonarodzeniowe stały się już kultowym i nieodłącznym elementem domowych, przedświątecznych wypieków?

Lista przebojów świątecznych: bożonarodzeniowe hity po polsku i po angielsku

Przeboje bożonarodzeniowe, zarówno te po polsku jak i po angielsku, cieszą się niesłabnącą sympatią podczas tworzenia bożonarodzeniowych wypieków. Równieżpiosenki na święta po angielskudobrze wpisują się w polski klimat świąteczny. Mają zazwyczaj przyjemny rytm, a ich tekst zapada w pamięć już po trzecim wysłuchaniu w radio!

Polskie bożonarodzeniowe piosenkitworzone są może mniej licznie, jednak w ostatnich latach wytworzył się trend, by nagrywać je w większej ilości niż dotychczas. Ich tekst jest lekki i przyjemny, a dźwięk dzwonka od mikołajowych sań wyznacza dobrze znany rytm.

Przedstawiamy listę piosenek bożonarodzeniowych po polsku i po angielsku, które nieustannie pojawią się przy wigilijny stole albo jeszcze znacznie wcześniej - podczas gorących przygotować do Świąt Bożego Narodzenia.

1. Mariah Carey - All I Want For Christmas Is You
2. Skaldowie - Z kopyta kulig rwie
3. Michael Buble - A Holly Jolly Christmas
4. Ella Fitzgerald - Have Yourself A Merry Little Christmas
5. Kayah - Ding Dong
6. Wham! - Last Christmas
7. The Shins - Wonderful Christmastime
8. Ania Szarmach - Coraz bliżej święta
9. Edyta Górniak i Krzysztof Antkowiak - Pada śnieg
10. Ryszard Rynkowski - Dziś nadzieja rodzi się

RadioZet.pl/JH