Zamknij

Piosenki świąteczne: polskie hity na Wigilię i Święta

Redakcja
18.12.2017 11:09
Piosenki świąteczne: polskie hity na Wigilię i Święta
fot. christmas.com

Piosenki świąteczne - polskie hity na Wigilię i Święta idealnie wpisują się w bożonarodzeniowy klimat. Powstało wiele piosenek bożonarodzeniowych, które od lat towarzyszą nam podczas świątecznych wypieków, przygotowań, a nawet i sprzątania. Jakie piosenki świąteczne po polsku polubiliśmy najbardziej?

Teksty polskich piosenek bożonarodzeniowych, chociaż w części, zna większość z nas. Słuchając ich, lubimy się pozytywnie nastrajać do nadchodzących Świąt. Polscy artyści, idąc śladem swoich zagranicznych kolegów, również prześcigają się w nagrywaniu coraz to nowszych przebojów świątecznych.

Piosenki świąteczne: polskie hity na Wigilię i Święta

Świąteczne piosenki po polsku królują w muzycznych radiostacjach zazwyczaj już od początku grudnia. Dobrze znamy teksty większości z nich, warto jednak zwrócić uwagę także na nowości muzyczne na święta. Od lat serca słuchaczy zdobywają hity, których rytm wpada w ucho, a tekst nawiązuje do bożonarodzeniowej atmosfery i rodzinnych przygotowań. Śnieg, choć bardzo często jedynie w piosenkach, pojawia się równie często, co prezenty, pierniczki, elfy i święty Mikołaj.

Przedstawiamy listępolskich piosenek świątecznych na Wigilię i Święta 2017:

1. Skaldowie - "Z kopyta kulig rwie" - jedna z najstarszych świątecznych piosenek, napisana w 1969. Popowy rytm i tekst wpadający w ucho stały się przyczynkiem do sukcesu.
2. Edyta Górniak, Krzysztof Antkowiak - "Pada śnieg" - utwór nieco nowszy, bo z 1995 roku. Kolejna popowa propozycja na świąteczny czas.
3. De Su - "Kto wie" - z 2001 roku, jedna z piosenek świątecznych, najczęściej puszczany w radiu.
4. Krzysztof Krawczyk - "Święta już" - piosenka z 2003 roku, pełna magicznej atmosfery świąt.
5. Bracia Cugowscy - "Białe święta" - utwór pochodzi z 2004 roku i jego krótki tekst szybko zapada w pamięć.
6. Ryszard Rynkowski - "Dziś nadzieja rodzi się" - utwór również z 2004 roku, idealnie pasuje do świątecznych przygotowań.
7. Pectus - "Kolęda dwóch serc" - z 2012 roku.
8. Kayah - "Ding Dong" - utwór z 2014 roku, który dobrze zapada w pamięć.
9. Katarzyna Skrzynecka - "Oszaleli Anieli" - piosenka z 2015 roku.
10. Cleo - "Coraz bliżej świąt" - najnowsza propozycja świąteczna z tekstem Coca-Coli, w wykonaniu Cleo, z 2017 roku.

» Piosenki świąteczne zagraniczne i po polsku - lista najlepszych piosenek na Święta 

Wyżej wymienione piosenki świąteczne po polsku to tylko propozycje na Boże Narodzenie 2017. Istnieje znacznie więcej przebojów świątecznych, które zapadają w pamięć ze względu na tekstu i melodię. Czas świąteczny to idealny moment, by słuchać piosenek bożonarodzeniowych po polsku.

RadioZet.pl/ JH