Zamknij

Piotr Marciniak - kim jest dziennikarz? [WIEK, KARIERA, ŻONA, DZIECI]

Karolina Piotrowska
24.04.2020 17:08
Piotr Marciniak - kim jest dziennikarz? [WIEK, KARIERA, ŻONA, DZIECI]
fot. Shutterstock

Dziennikarz Piotr Marciniak znany jest przede wszystkim jako gospodarz programu "Fakty" w TVN i prowadzący program "Fakty po Faktach" w TVN 24. W poniższym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje na jego temat.

Piotr Marciniak - kim jest dziennikarz? Wiek, żona, dzieci, kariera i najważniejsze informacje o znanym dziennikarzu zebraliśmy w poniższym artykule.

Justyna Pochanke: kim jest dziennikarka TVN? [WIEK, MĄŻ, CÓRKA, RODZINA]

Piotr Marciniak - kim jest dziennikarz? [WIEK, ŻONA, DZIECI]

Piotr Marciniak to polski dziennikarz. Ma 53 lata, urodził się 6 marca 1967 roku. Mieszka na Bemowie. Ma żonę, dwoje dzieci i psa.

Jest absolwentem VI LO im. Tadeusza Reytana w Warszawie oraz Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego. Studiował również krótko na Akademii Medycznej w Warszawie i londyńskim Greenwich University. Bezpośrednio po powrocie z Londynu, w prywatnej szkole językowej, uczył angielskiego. W latach 90. współpracował z Teatrem Akademickim UW oraz z bardem Leszkiem Czajkowskim.

W 1993 roku zaczął pracę w Radiowej Trójce, do której dostał się, startując w ogłoszonym na antenie konkursie, a następnie był dziennikarzem Radia ZET.

Michał Adamczyk - kim jest dziennikarz TVP? [ŻONA, DZIECI, WZROST, WIEK]

Dziennikarz Piotr Marciniak - kariera, aktywność zawodowa

Od 2001 roku pracuje w telewizji TVN24, gdzie prowadzi "Fakty po południu" i "Fakty po Faktach", a także pomysłodawcą i prowadzącym programu "Babilon" w TVN24 BiS. Od czerwca 2005 roku roku jest gospodarzem "Faktów" w TVN.

Od września 2007 roku do grudnia 2011 roku prowadził weekendowe wydania "Faktów" w duecie z Beatą Tadlą. Od początku 2012 roku samodzielnie prowadzi główne wydania "Faktów", głównie w weekendy.

RadioZET.pl/www.tvn24.pl/KP