Zamknij

Pisanki wielkanocne DIY: ze wstążki, z papieru - jak je zrobić?

Redakcja
30.03.2018 13:42
Pisanki wielkanocne DIY: ze wstążki, z papieru - jak je zrobić?
fot. PIXABAY

Pisanki wielkanocne DIY, czyli jak samodzielnie przyozdobić jajka na święta? Jeśli jeszcze nie wiesz, jaki wzorek zrobić na świątecznych pisankach, to przychodzimy z pomocą. Przedstawiamy nietuzinkowe i najciekawsze pomysły na pisanki wielkanocne DIY.

Pisanki wielkanocne DIY: ze wstążki, z papieru - jak je zrobić? To pytanie na które, w związku ze zbliżającymi się Świętami, szuka odpowiedzi wiele osób. Przedstawiamy nietuzinkowe pomysły na najlepsze pisanki wielkanocne.

» Życzenia Wielkanocne 2018: oficjalne, religijne, śmieszne wierszyki SMS «

Dlaczego malujemy pisanki na Wielkanoc?

Wielkanoc 2018 przypada w niedzielę, 1 kwietnia. Z okazji zbliżających się Świąt, wiele osób zastanawia się, dlaczego malujemy pisanki na Wielkanoc. Tradycja malowania jaj pochodzi sprzed okresu narodzin chrześcijańska. W wielu kulturach jajko symbolizowało nowe życie, odrodzenie oraz płodność. Przez wiele lat Irańczycy zdobili jajka na Nowy Rok (Nowruz), który przypada na równonoc wiosenną.

Wielkanocne jajko, dla wielu chrześcijan, jest symbolem zmartwychwstałego Jezusa. Tradycję malowania jajek szczególnie kultywowały chrześcijańskie kościoły wschodnie oraz prawosławne. Jaja barwiono tam zazwyczaj na kolor czerwony, co miało symbolizować krew Chrystusa, która przelana została na krzyżu.

» Co włożyć do koszyczka wielkanocnego i co symbolizuje święconka? «

Pisanki wielkanocne DIY: ze wstążki, z papieru - jak udekorować jajka?

Nie wiesz, jak udekorować świąteczne jajka? Przedstawiamy najciekawsze pomysły na pisanki wielkanocne DIY. Wszystkie sposoby na udekorowanie pisanek pochodzą ze strony dom.siostraania.pl.

> Koronkowe pisanki

Do zrobienia koronkowych pisanek potrzeba nam będzie bawełnianej wstążki lub wąskiej koronki. Pomalowane na dowolny kolor jajko należy owinąć przygotowaną wcześniej koronką (używamy do tego kleju). Takie pisanki można zrobić także na inny sposób. Na początku obwiązujemy jajko wstążką i wkładamy do farbek. Następnie pisanki wyjmujemy z barwnika, suszymy i odwiązujemy koronkę. Dzięki temu na naszych jajkach powstanie charakterystyczny wzór.

> Decoupage

Do wykonania pisanek techniką decoupage potrzeba nam będzie ozdobnych serwetek oraz klej. Smarujemy niektóre części jajka klejem i przyklejamy do niego fragmenty serwetki. Gdy pisanka wyschnie, malujemy ją lakierem, aby ozdoba miała ładny połysk.

> Pisanka z włóczki

Do wykonania pisanki z włóczki potrzebna będzie włóczka, cienki sznurek lub mulina. Na początku jajko smarujemy dokładnie klejem. Następnie owijamy je przygotowaną wcześniej muliną. W ten sposób możemy stworzyć zarówno jednokolorową pisanką z włóczki, jak i wielokolorowe ozdoby.

> Pisanki ze wstążki

Pisanki ze wstążki są bardzo łatwe do wykonania. Wystarczy obwiązać wstążką, o dowolnym kolorze, wybrane jajko. Dodatkowo można przyozdobić je cekinami lub piórkami na klej.

> Pisanki z papieru

RadioZET.pl/JW