Zamknij

Pisarze. Serial na krótko - kiedy, gdzie oglądać i o czym będzie? [OBSADA]

Jolanta Waligóra
30.05.2019 11:33
Pisarze. Serial na krótko - kiedy, gdzie oglądać i o czym będzie? [OBSADA]
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EASTNEWS

Kiedy premiera "Pisarzy. Serial na krótko" i gdzie oglądać? Nowa produkcja trafi na Canal+ już na początku czerwca. W rolach głównych zobaczymy Magdalenę Cielecką i Macieja Stuhra, a odcinki napisane zostały m.in. przez Katarzynę Nosowską czy Jakuba Żulczyka. Szczegółowe informacje o "Pisarzach. Serial na krótko" można znaleźć poniżej.

"Pisarze. Serial na krótko" - kiedy i gdzie oglądać nowy serial? Kiedy odbędzie się premiera produkcji? Kto zagra? O czym będzie? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania oraz przedstawiamy szczegółowe informacje o serialu "Pisarze. Serial na krótko" - obsada i data premiery.

Żmijowisko - kiedy premiera serialu na podstawie powieści Wojciecha Chmielarza?

"Pisarze. Serial na krótko" - o czym będzie i kto zagra? [OBSADA]

"Pisarze. Serial na krótko" to nowa produkcja, która będzie składać się z czterech zaledwie kilkuminutowych odcinków. W obsadzie "Pisarzy. Serial na krótko" znaleźli się Magdalena Cielecka oraz Maciej Stuhr. To właśnie oni będą odgrywać postacie i sytuacje, które zostały dla nich napisane przez takich artystów i pisarzy jak Katarzyna Nosowska, Jakub Żulczyk, Dorota Masłowska oraz Krzysztof Varga. Wspomnieni artyści, którzy odpowiedzialni są za scenariusz, nie mieli żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o dobór tematu. Odcinki "Pisarzy. Serial na krótko" kręcone były w różnych lokalizacjach i poruszane są w nich różne zjawiska społeczne.

Pomysł na "Pisarzy. Serial na krótko" wziął się z dość banalnego przeświadczenia, że wybitni artyści mają nam do opowiedzenia bardzo fajne rzeczy, są wzruszający, błyskotliwi i dowcipni. Niestety często media stawiają ich w niezręcznych rolach: pytają muzyków o politykę, pisarzy o modne ubrania, czy aktorów o ulubioną kuchnię. W naszym serialu poprosiliśmy jedynie wybitnych pisarzy o pisanie, zaś znakomitych aktorów o granie. Efekt jest piorunujący - jak czytamy na portalu Wirtualne Media, komentuje Mikołaj Lizut, reżyser serialu.

Kiedy i gdzie oglądać "Pisarzy. Serial na krótko"?

Wiele osób szuka w sieci informacji na temat tego, gdzie oglądać "Pisarzy. Serial na krótko" i kiedy emitowane będą odcinki. Pierwsze dwa epizody wyemitowane zostaną 8 czerwca (sobota) na Canal+ i Canal+ 4K o godzinie 20:45. Z kolei kolejne dwa odcinki będzie można obejrzeć w sobotę, tydzień później, o wspomnianej już porze. 

Serial "Pisarze. Serial na krótko" online będzie dostępny w serwisach nc+ GO oraz Player+.

Zasada przyjemności - kiedy premiera serialu Canal Plus?

RadioZET.pl/JW