Zamknij

Place zabaw - od kiedy będą otwarte place zabaw dla dzieci i siłownie plenerowe?

Karolina Piotrowska
27.05.2020 15:00
Place zabaw - od kiedy otwarte place zabaw dla dzieci i siłownie plenerowe?
fot. Shutterstock

W związku ze stopniowym znoszeniem dotychczasowych obostrzeń, które rozpoczęło się w poniedziałek, 20 kwietnia, wiele osób zastanawia się, kiedy będą otwarte place zabaw dla dzieci i siłownie plenerowe. Sprawdzamy informacje na ten temat.

Place zabaw - od kiedy otwarte place zabaw dla dzieci i siłownie plenerowe? Poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje na ten temat oraz sprawdzamy, czy są już znane szczegóły dotyczące ponownego otwarcia placów zabaw.

"Koronawakacje". Dzielnice zamykają place zabaw. Mimo apeli były pełne dzieci

Place zabaw - od kiedy otwarte dla dzieci?

Od poniedziałku, 20 kwietnia 2020 r. złagodzona została część obostrzeń wprowadzonych w związku z panującą epidemią koronawirusa. Otwarte zostały lasy, parki oraz zieleńce. Wciąż nie można było natomiast korzystać z placów zabaw oraz siłowni zewnętrznych.

W środę, 27 maja 2020 roku na konferencji premier Mateusz Morawiecki poinformował, że kolejne zniesienie obostrzeń obejmie również place zabaw, siłownie plenerowe i atrakcje na świeżym powietrzu.

Etapy odmrażania gospodarki. Jak będzie przebiegał proces znoszenia obostrzeń? [KORONAWIRUS]

Na konferencji została potwierdzona dokładna data otwarcia placów zabaw. Od 6 czerwca 2020 roku działalność mogą wznowić w określonych warunkach sanitarnych:

  • kina, teatry, opery, balet,
  • baseny, siłownie, kluby fitness, sale zabaw i parki rozrywki,
  • sauny, solaria, salony masażu i tatuażu.

Kiedy będą otwarte restauracje, bary i inne lokale gastronomiczne?

Siłownie plenerowe i place zabaw - kiedy otwarte i na jakich zasadach?

Podobna sytuacja dotyczyła nie tylko placów zabaw, ale również siłowni plenerowych, które do tej pory były wyłączone z użytku. Wiele osób podejrzewało, że zostaną one otwarte w tym samym czasie, kiedy place zabaw dla dzieci. Dodatkowo w IV etapie odmrażania gospodarki zostaną otwarte również siłownie, baseny, kina, teatry, solaria, salony tatuażu czy też salony masażu.

Zalecenia sanitarne dla poszczególnych branż zostaną podane wkrótce. Aktualne informacje można na bieżąco sprawdzać m.in. na stronach rządowych.

Koronawirus: NOWE OBOSTRZENIA. Co wolno, a co jest zabronione? [ZAOSTRZENIA, RESTRYKCJE, 13.05]

Od poniedziałku, 18 maja działalność wznowiły hale i sale sportowe, a dodatkowo zmieniła się liczba osób korzystająca z otwartej infrastruktury sportowej. Na stadionach, boiskach, skoczniach, torach, orlikach, skateparkach może przebywać maksymalnie 14 osób i dodatkowo 2 trenerów, a na otwartych pełnowymiarowych boiskach piłkarskich – maksymalnie 22 osoby i 4 trenerów).

RadioZET.pl/KP