Zamknij

Placek jakiego kształtu najlepiej uhonoruje liczbę pi? [MILIONERZY]

Jolanta Waligóra
06.08.2019 09:22
Placek jakiego kształtu najlepiej uhonoruje liczbę pi? [MILIONERZY]
fot. Player.pl

Placek jakiego kształtu najlepiej uhonoruje liczbę pi? Takie pytanie za 2 000 zł usłyszała jedna z uczestniczek teleturnieju "Milionerzy". Odcinek z jej udziałem będzie można obejrzeć we wtorek, 6 sierpnia. Sprawdzamy prawidłową odpowiedź na pytanie, placek jakiego kształtu najlepiej uhonoruje liczbę pi.

Placek jakiego kształtu najlepiej uhonoruje liczbę pi w dniu jej święta? "Milionerzy". W tym artykule można znaleźć poprawną odpowiedź na pytanie z "Milionerów", jej wyjaśnienie, a także informacje na temat tego, jak z pytaniem poradziła sobie uczestniczka programu.

Placek jakiego kształtu najlepiej uhonoruje liczbę pi? [MILIONERZY]

Pytanie za 2 000 zł, placek jakiego kształtu najlepiej uhonoruje liczbę pi, przysporzyło uczestniczce teleturnieju niemały kłopot. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi. Oto one:

A - kwadratowego

B - eliptycznego

C - trójkątnego

D - okrągłego

Uczestniczka programu "Milionerzy" od razu przyznała, że nie ma pojęcia, która z odpowiedzi jest poprawna. W związku z tym zdecydowała się skorzystać z pierwszego z trzech kół ratunkowych, tj. pytanie do publiczności. Większość osób, bo aż 71%, zagłosowało za odpowiedzią D, czyli okrągłego. 13% postawiło na kwadratowego, 10% na trójkątnego, a 6% na eliptycznego. Uczestnika teleturnieju zdecydowała się zaufać publiczności.

Milionerzy - placek jakiego kształtu najlepiej uhonoruje liczbę pi?

Prawidłową odpowiedzią na pytanie, placek jakiego kształtu najlepiej uhonoruje liczbę pi, jest odpowiedź D, czyli okrągłego. Gracz zaznaczył więc dobrze i pozostał w dalszej rywalizacji o milion.

Nad jaką rzeką leży Moskwa? Pytanie i odpowiedź za 10 000 zł [MILIONERZY]

Liczba pi to stała wartość, która określa stosunek obwodu koła do jego średnicy, stąd kształt placka - dodał słowa wyjaśnienia prowadzący program, Hubert Urbański.

RadioZET.pl/JW