Zamknij

Platery...? Milionerzy - odpowiedź na pytanie za 20 tysięcy złotych

08.07.2020 12:00
Platery...? Milionerzy - odpowiedź na pytanie za 20 tysięcy złotych
fot. Bartosz KRUPA / East News

Platery...? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie zamieściliśmy w poniższym artykule. Sprawdzamy również, czy uczestnik odpowiedział poprawnie i wygrał 20 tys. złotych.

Platery...? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał uczestnik i czy udało mu się wygrać 20 tys. złotych.

Platery...? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach""Platery...?" na początku nie była oczywista dla uczestnika w programie. Miał on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. błyszczą po wypolerowaniu

B. służyły w Wojsku Polskim

C. nadają się na gruszkówkę

D. wciąga się na maszt

Uczestnik nadal miał do wykorzystania ostatnie koło ratunkowe - Telefon do przyjaciela, z którego skorzystał. Po krótkiej rozmowie, w której przyjaciel zasugerował mu wariant A. i przeanalizowaniu dostępnych odpowiedzi postanowił jednak zaryzykować i ostatecznie zaznaczył odpowiedź B.

Zanim sprawdzisz prawidłową odpowiedź na pytanie z Milionerów, możesz zagłosować na swój typ w sondzie.

QUIZ: Najłatwiejsze pytania z "Milionerów". Sprawdź, czy znasz odpowiedzi

MILIONERZY - Platery...? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów""Platery...?", to A. Uczestnik wygrał gwarantowany 1 tys. złotych i zakończył grę.

Platerowanie to nakładanie na wyroby metalowe cienkich powłok z innych metali, np. z aluminium na podłożu miedzi, stali niestopowej, niklu i jego stopów. Wykonuje się również powłoki tytanowe na podłożu miedzi, stali niestopowych i nierdzewnych lub stali nierdzewnej na stali niestopowej.

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl