Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

PlayStation 5: kiedy premiera? Ile kosztuje PS5 i co się zmieni w konsoli? [DATA, CENA, PAD]

17.04.2019 13:46

Playstation 5 już niebawem pojawi się w sklepach? Producenci konsoli do gier póki co nie udzielili wielu informacji na temat swojego nowego produktu, dlatego internauci sami zaczęli ustalać najważniejsze fakty. Sprawdzamy, czy już wiadomo kiedy odbędzie się premiera PlayStation 5, jaka będzie jego cena i specyfikacja, a także jak ma wyglądać pad do „PS-a”.

PlayStation 5: kiedy premiera? [2019, DATA, SPECYFIKACJA, CENA, PAD] fot. Pixabay.com

Playstation 5: kiedy premiera nowej konsoli do gier? Jaka będzie cena i specyfikacja PS V? Jak będzie wyglądał nowy pad do PlayStation 5? Ustalamy, co już wiadomo o nowej konsoli do gier – PlayStation 5.

>> Na Playstation 5 trzeba będzie poczekać. Przecieki potwierdzają

PlayStation 5: kiedy premiera? [DATA, 2019]

Data premiery PlayStation 5 póki co jest okryta tajemnicą. Wiadomo jedynie, że konsola produkcji Sony na pewno trafi do sklepów. Kiedy dokładnie będzie można kupić PlayStation 5?  Sony do tej pory nie zdradziło dokładnej daty premiery swojego dzieła. Internauci zakładają, że PlayStation 5 może trafić do sprzedaży już w 2020 roku.

>> Na PlayStation 4 można teraz grać smartfonami

Zagłosuj

Graliście kiedykolwiek na PlayStation?

PlayStation 5: cena. Ile będzie kosztowała PS 5 w 2019?

Cena PlayStation 5 nie jest znana. Poprzednia wersja konsoli – PlayStation 4 – została wyceniona na 499 dolarów. Fani PS szacują, że nowy model produkcji Sony będzie jeszcze droższy.

>> Playstation 4 pozwoli ograniczać czas gry dzieciom. Dzięki aktualizacji

PlayStation 2019. Co się zmieni w konsoli?

PlayStation 5 będzie miał ośmiordzeniowy procesor AMD, 12GB RAM oraz kartę graficzną wyposażoną w 16GB VRAM. Jak zapowiedzieli producenci, nowa konsola Sony będzie obsługiwała gry w rozdzielczości 4K.

>> Sony przygotowało specjalną wersję PS4 z okazji 500 mln sprzedanych konsol

Pad do PlayStadion 5

Nowego pada do PlayStation 5 można zobaczyć na filmie zapowiadającym powstanie samej konsoli. Został on wyposażony w unikalne opcje, w tym m.in. mini ekran, czy nowoczesne drążki do sterowania. 

RadioZET.pl/PZ

Oceń