Zamknij

Po drugiej stronie Ziemi, czyli gdzie? Zabawna interaktywna mapa podpowie!

Redakcja
26.11.2018 22:25
Po drugiej stronie Ziemi, czyli gdzie? Zabawna interaktywna mapa podpowie!
fot. Antipodes Map

Gdybyście mieli przekopać się pod ziemią i wyjść dopiero po drugiej stronie globu, to gdzie byście trafili? Nie, to nie pytanie z matury z geografii, ale odpowiedź, jaką podacie i tak prawdopodobnie będzie błędna. Jaka jest prawidłowa? Pokazuje to zabawna, interaktywna mapa. Sprawdźcie sami!

Antipodes Map: musicie to sprawdzić!

Za takie smaczki kochamy internet. Gdzie byście trafili, gdyby udało się wam przekopać na drugą stronę globu? Jeśli jesteście mistrzami geografii, być może i znacie odpowiedź, jednak większość użytkowników jest mocno zaskoczona, gdy tylko odkryje prawdę... Jak to sprawdzić? Twórcy Antipodes Map wykazali się nie tylko poczuciem humoru, ale i wyczuciem abstrakcji. Zabawna, interaktywna mapa udziela odpowiedzi na tylko z pozoru proste pytanie. Przykładowo, gdzie byśmy skończyli, gdybyśmy właśnie ruszyli z łopatą na jeden z warszawskich parków?

mapa
fot. Antipodes Map

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

Po drugiej stronie Ziemi, czyli gdzie?

Jak sami widzicie, nasza podziemna podróż mogłaby skończyć się dla nas nieco nieprzyjemnie. W zasadzie podobnie jest z większością europejskich krajów, choć warto zauważyć, że wyjątkiem jest tu środkowa część Hiszpanii, skąd trafimy do...Nowej Zelandii. Postanowiliśmy sprawdzić więc kilka innych polskich miast już dla samych opisów. "Jesteś tylko ty, zimna woda i ryby wokół" - nie brzmi zachęcająco? A jednak w kontekście stawianego nam pytania całkiem śmieszy. Mieszkańcom Krakowa proponujemy jednak pozostać w domu.

Bez tytułu
fot. Antipodes Map

Wrocław też nie ma dużo szczęścia w tej kwestii - ale za to wreszcie można odpocząć od tłumów!

wro
fot. Antipodes Map

Zobacz także

Mieszkańcom Gdańska, chyba ze względu na szacunek do tego, że po niejednych wodach już zdarzyło im się pływać zasugerowano praktyczne rozwiązanie problemu. W razie chęci podziemnej ucieczki przed apokalipsą czy policyjnym pościgiem jak znalazł.

gdańsk
fot. Antipodes Map

A gdybyście i wy chcieli się chwilę pobawić, Antipodes Map służy pomocą.

RadioZET.pl/źródło:IFLS/AG

Zobacz także