Zamknij

Pod jaki zabór trafił Białystok w 1795, jeśli trafił? Pytanie z "Milionerów" za 500 tys. zł

Jolanta Waligóra
04.09.2019 12:37
Pod jaki zabór trafił Białystok w 1795, jeśli trafił? Pytanie z "Milionerów" za 500 tys. zł
fot. Player.pl

Pod jaki zabór trafił Białystok w 1795? Poprawną odpowiedź na pytanie z "Milionerów" oraz szczegółowe wyjaśnienie, można znaleźć poniżej. Ponadto sprawdzamy, jak poradziła sobie uczestniczka teleturnieju i czy udało jej się wygrać 500 tys. zł.

Pod jaki zabór trafił Białystok w 1795 roku, jeśli trafił? "Milionerzy". Odpowiedź na pytanie z teleturnieju TVN, jej szczegółowe wyjaśnienie oraz informacje na temat tego, jak uczestniczka programu poradziła sobie z pytaniem za 500 tys. zł, można znaleźć w tym artykule.

Pod jaki zabór trafił Białystok w 1795, jeśli trafił? [MILIONERZY]

Pytanie za 500 000 zł z "Milionerów", pod jaki zabór trafił Białystok, przysporzyło uczestniczce teleturnieju niemały kłopot. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi, które brzmiały następująco:

A - nie trafił pod żaden

B - pod austriacki

C - pod rosyjski

D - pod pruski

Uczestniczka początkowo odrzuciła zabór austriacki. Nie pasowała jej także odpowiedź "pod zabór pruski". Pod uwagę brała zatem odpowiedzi A oraz B. W związku z brakiem pewności zdecydowała się skorzystać z ostatniego już koła ratunkowego - telefon do przyjaciela. Gracz zadzwonił do swojej przyjaciółki, Kasi. Telefon do przyjaciela jednak niewiele pomógł uczestniczce teleturnieju. Ostatecznie gracz zdecydował się zrezygnować z dalszej gry o milion.

Milionerzy - pod jaki zabór trafił Białystok w 1795? [ODPOWIEDŹ]

Poprawną odpowiedzią, pod jaki zabór trafił Białystok w 1795, jest odpowiedź D, czyli "pod pruski". Uczestniczka zrezygnowała z dalszej gry o milion i tym samym wygrała 250 000 zł.

Nazwa którego z państw i po polsku i po angielsku to te same cztery litery? [MILIONERZY]

Białystok od 1795 roku był w zaborze pruskim, a w 1807 roku Napoleon na mocy traktatu tylżyckiego oddał część departamentu białostockiego wraz z Białymstokiem carowi Aleksandrowi I - dodał słowa wyjaśnienia prowadzący program, Hubert Urbański.

RadioZET.pl/JW