Zamknij

Podaruj Wigilię - o co chodzi w akcji, na czym polega i jak pomóc? [INFORMATOR]

Jolanta Waligóra
12.12.2019 15:03
Podaruj Wigilię - o co chodzi w akcji, na czym polega i jak pomóc? [INFORMATOR]
fot. SHUTTERSTOCK

Akcja "Podaruj Wigilię" już się rozpoczęła. Inicjatywa Stowarzyszenia małych braci Ubogich organizowana jest już od kilkunastu lat i niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem. Cel akcji jest zawsze ten sam - ufundowanie Wigilii dla starszej samotnej osoby. O co chodzi w akcji "Podaruj Wigilię" 2019 i na czym dokładnie polega? Przedstawiamy szczegółowe informacje.

"Podaruj Wigilię" 2019 - o co chodzi w świątecznej akcji? Na czym polega inicjatywa Stowarzyszenia małych braci Ubogich? Do kiedy potrwa w 2019 roku? Jak pomóc? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy wszystko o akcji "Podaruj Wigilię" oraz jej zasadach.

Podaruj Wigilię - o co chodzi i na czym polega świąteczna akcja? [ZASADY]

Świąteczna akcja organizowana jest już od kilkunastu lat z inicjatywy Stowarzyszenia małych braci Ubogich i niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem. Nie wszyscy jednak do końca zdają sobie sprawę z tego, na czym polega akcja "Podaruj Wigilię" i o co w niej chodzi. Cel akcji jest zawsze ten sam - ufundowanie Wigilii dla starszej samotnej osoby. 

Wigilia 2019 - wolne od pracy i szkoły 24 grudnia czy też nie?

Udział w akcji "Podaruj Wigilię" może wziąć dosłownie każdy, kto chce pomóc. Wystarczy wejść na stronę internetową podarujwigilie.pl i w specjalnym czerwonym okienku wybrać kwotę, którą chcemy przekazać na akcję. Wpłata 50 zł równoznaczna jest z podarowaniem kolacji i prezentu dla jednej osoby. Z kolei, jeśli wpłacimy 100 zł, to ufundujemy kolację i prezent dla dwóch osób. Oczywiście jest także trzecia opcja, poprzez którą można wpłacić dowolną kwotę. Organizatorzy akcji poskreślają, że ważna jest każda wpłata. 

Już od kilkunastu lat, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, Stowarzyszenie mali bracia Ubogich organizuje kolacje wigilijne dla ponad 300 starszych i samotnych osób w Warszawie, Poznaniu, Lublinie i Pruszkowie. Będzie choinka, świąteczne dania, prezenty, bezpieczny dojazd na spotkania i powrót do domu. Nasi podopieczni znów będą mogli się spotkać, poczuć ciepło, serdeczność i bliskość innych osób - czytamy na oficjalnej stronie akcji "Podaruj Wigilię".

Akcja Podaruj Wigilię 2019 - do kiedy można wpłacać?

Wiele osób zastanawia się także, do kiedy trwa akcja "Podaruj Wigilię" w 2019 roku. Akcja trwa do 31 grudnia, ponieważ w czasie około świątecznym wolontariusze Stowarzyszenia mali bracia Ubogich odwiedzą jeszcze z upominkami i życzeniami tych seniorów, którzy nie mogli zasiąść przy wspólnych stołach.

Wigilia 2019 - kiedy jest, w jaki dzień wypada i jak się obchodzi w Polsce? [ZWYCZAJE]

Zagłosuj

Bierzesz udział w akcjach charytatywnych?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/podarujwigilie.pl/JW