Zamknij

Pogoda na 1 listopada 2019: jaka pogoda na Wszystkich Świętych? [WARSZAWA, GDAŃSK, ZAKOPANE]

Karolina Piotrowska
31.10.2019 14:54
Pogoda na 1 listopada 2019: jaka pogoda na Wszystkich Świętych? [WARSZAWA, GDAŃSK, ZAKOPANE]
fot. Shutterstock

Jaka pogoda na 1 listopada 2019 w Polsce jest zapowiadana przez synoptyków? Sprawdzamy długoterminową prognozę pogody na początek miesiąca oraz czy pogoda na Wszystkich Świętych 2019 dopisze, czy jednak powinniśmy spodziewać się przymrozków m.in. w Warszawie, w Zakopanem czy w Gdańsku.

Pogoda na 1 listopada 2019 - Warszawa, Gdańsk, Zakopane. Jaka będzie pogoda na Wszystkich Świętych? W tym roku będzie ciepło i poczujemy prawdziwą złotą jesień, czy powinniśmy przygotować się na opady deszczu i chłodniejsze dni? Sprawdzamy, jaka pogoda na 1 listopada 2019 jest zapowiadana w długoterminowej prognozie.

Pogoda na 1 listopada 2019 - WARSZAWA: prognoza pogody na Wszystkich Świętych 

Zgodnie z długoterminową prognozą pogody na 1 listopada 2019 w Warszawie, w tym dniu powinniśmy spodziewać się pierwszych przymrozków i sporego ochłodzenia. W stosunku do poprzedzającego tygodnia, Wszystkich Świętych może być jednym z pierwszych momentów, kiedy trzeba będzie wyciągnąć z szaf cieplejsze kurtki. Dodatkowo mogą pojawić się nawet pierwsze opady śniegu, a termometry wskażą maksymalnie około 4 stopnie Celsjusza w centrum Polski. W nocy temperatura wyniesie około 0 stopni Celsjusza. Prędkość wiatru wyniesie nawet do 15-20 km/h, co może sprawić, że odczuwalna temperatura będzie jeszcze niższa.

Cmentarze w Warszawie - mapa, adresy, lokalizacje [WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH]

Prognoza pogody na Wszystkich Świętych 2019 nad morzem [GDAŃSK]

Również nad morzem pogoda na 1 listopada 2019 zapowiada się chłodna według przewidywań synoptyków, lecz będzie niewiele cieplej niż w centrum Polski. W Gdańsku na Wszystkich Świętych 2019 temperatury będą wahać się od 2 stopni do maksymalnie 4 stopni, a w nocy - od 0 do 3 stopni Celsjusza. W tych dniach mogą pojawić się niewielkie opady śniegu. Zgodnie z zapowiedziami ma być pochmurno i dość wietrznie - prędkość wiatru wyniesie około 10 km/h.

Pogoda na Wszystkich Świętych 2019 - Zakopane: jaka jest prognoza?

Jeśli chodzi o długoterminową prognozę pogody na Wszystkich Świętych 2019 w Zakopanem, będzie to jeden z najchłodniejszych rejonów w Polsce w tym okresie. W ciągu dnia temperatury będą utrzymywać się na poziomie 0 stopni, a w nocy termometry mogą wskazać nawet -5 stopni Celsjusza. Niebo będzie częściowo zachmurzone i mogą pojawić się opady śniegu. Prędkość wiatru może wynieść nawet powyżej 15 km/h.

1 listopada 2019 - wolne od pracy i szkoły we Wszystkich Świętych czy nie?

Jak możemy zauważyć w długoterminowej prognozie pogody na 1 listopada 2019, w listopadowe święto powinniśmy przygotować się na spore ochłodzenie. Warto jednak na bieżąco sprawdzać zapowiedzi synoptyków, ponieważ pogoda bardzo często może zaskoczyć, a wstępne przewidywania mogą się nie sprawdzić.

RadioZET.pl/KP