Zamknij

Pogoda na Boże Narodzenie 2018 - długoterminowa prognoza pogody na święta

Redakcja
24.12.2018 09:02
Pogoda na Boże Narodzenie 2018 - długoterminowa prognoza pogody na święta
fot. PIXABAY

Pogoda na święta Bożego Narodzenia 2018 zapowiada się wyjątkowo ciepło. Termometry w okresie świątecznym mają nie wskazać mniej niż -10 stopni Celsjusza w nocy. Ma popadać śnieg, jednak przede wszystkim będzie można spodziewać się opadów deszczu. Sprawdzamy długoterminową prognozę pogody na święta 2018.

Pogoda na święta Bożego Narodzenia 2018. Jaka będzie zima? Czy na święta spadnie śnieg? Jaka będzie temperatura? Rozwiewamy wątpliwości, sprawdzając długoterminową prognozę pogody na koniec grudnia.

Pogoda na święta 2018 - długoterminowa prognoza na Boże Narodzenie

Prognoza pogody na święta Bożego Narodzenia 2018 wskazuje, że w tym roku koniec grudnia wcale nie będzie śnieżnobiały. W Wigilię 2018 temperatury w całej Polsce mają wskazywać od około 2 stopni Celsjusza w dzień do około -9 w nocy. Największe szanse na śnieg mają mieć mieszkańcy Podkarpacia oraz Małopolski. 

W Boże Narodzenie 2018 opady śniegu zapowiedziane są w kilku województwach m.in.: Małopolskie, Podkarpackie, Mazowieckie, Śląskie. Niestety w wielu częściach Polski, oprócz śniegu, będzie można spodziewać się także opadów deszczu. Tego dnia temperatura ma wynosić od około -4 stopni na południu do około 2 stopni na północy. Ze względu na takie temperatury i możliwy deszcz, śnieg szybko się roztopi.

Z kolei prognoza pogody wskazuje, że w drugi dzień świąt, czyli 26 grudnia 2018 mają pojawić się liczne przejaśnienia. Ujemne wartości na termometrach mają zobaczyć jedynie mieszkańcy południowej części Polski. W środę ma być więc ciepło i słonecznie.

» Pogoda na Nowy Rok 2019 - jaka prognoza na 1 stycznia? [ZAKOPANE, MORZE]

Pogoda na święta Bożego Narodzenie 2018 - Warszawa, Zakopane, Gdańsk

Pogoda na święta Bożego Narodzenia 2018 w Warszawie napawa optymizmem wszystkich, którzy w tym roku liczyli na ciepłe święta. Jak wskazuje Accuweather, w Wigilię w Warszawie ma być -2 stopni w dzień. W kolejnych dniach można spodziewać się wyższych temperatur - od około -1 do 3 stopni. Śnieg w okresie świątecznym ma popadać jedynie w Boże Narodzenie.

» Sylwester 2018/19: Warszawa, Zakopane, Kraków, Wrocław. Kto wystąpi? «

Na więcej śniegu mogą liczyć mieszkańcy Zakopanego i okolic. W tamtych rejonach ma popadać w Wigilię i Boże Narodzenie. Temperatury mają wynosić od około -3 stopni w dzień do około -9 stopni w nocy.

Z kolei pogoda na święta 2018 w Gdańsku wskazuje, że ma być ciepło. W Wigilię temperatura ma wynosić 1 stopień, a mieszkańcy północnej części Polski będą mogli liczyć na liczne przejaśnienia. W Boże Narodzenie natomiast ma popadać śnieg z deszczem. Od czwartku 27 grudnia do soboty 5 stycznia temperatury mają wynosić około 5 stopni.

» Pogoda na Sylwestra 2018: Zakopane, Wrocław, nad morzem i w centrum Polski

Przypominamy, że ze względu na tak odległy termin nie można dokładnie przewidzieć, jaka będzie pogoda na święta Bożego Narodzenia 2018. Jedno jest pewne - z pewnością jeszcze nie raz pogoda nas zaskoczy.

RadioZET.pl/accuweather.com/JW