Zamknij

Pogoda na Święta: prognoza pogody na 24-26 grudnia

Redakcja
13.12.2017 09:56
Jaka będzie pogoda na Święta Bożego Narodzenia 2017?
fot. Pixabay.com

Pogoda na Święta Bożego Narodzenia - co na 24-26 grudnia przewidują synoptycy? Czy spadnie śnieg, a może pogoda nas zaskoczy i Boże Narodzenie będziemy obchodzić z plusową temperaturą za oknem?

Prognoza pogody na Święta Bożego Narodzenia 2017 to interesująca kwestia nie tylko dla tych, którzy na święta wybierają się w swoje rodzinne strony. Wielu z nas marzy o świętach ze śniegiem - co na to synoptycy? Niestety, nie mają dobrych wieści.

Pogoda na Święta: jaka prognoza na Boże Narodzenie 2017?

Według prognozy synoptyków zapowiadane jest nieznaczne ochłodzenie tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Temperatura będzie wahać się w okolicach 0 st. C, a z nieba może spaść marznący deszcz. Może się to łączyć z trudniejszymi warunkami drogowymi. Ci, którzy marzą o śnieżnych świętach, niestety będą rozczarowaniu. Aura znacznie się zmieni. Przewidywana pogoda na Boże Narodzenie 2017 zapowiada temperatury dodatnie oraz brak opadów śniegu i deszczu.

Zapowiadana prognoza pogody na Boże Narodzenie przyniesie w centrum kraju przejściowe opady deszczu. W Pierwszy Dzień Świąt spodziewać się możemy 2 st. C i lekkiego oblodzenia, spowodowanego ujemną temperaturą w ciągu nocy. W kolejnych dniach powinna utrzymywać się dodatnia temperatura, jedynie w nocy mogą pojawić się niewielkie przymrozki. Również w Zakopanem pogoda na święta nie przyniesie oczekiwanych opadów śniegu. Temperatura w ciągu dnia będzie raczej dodatnia, po zmroku możemy spodziewać się mrozu w granicach do -7 st. C.

Przewidywana pogoda na Sylwestra 2017 ma przynieść dodatnie temperatury w całym kraju, a w nocy niewielki mróz. Nowy Rok najprawdopodobniej przywita nas niewielkimi opadami śniegu i temperaturą w okolicy 0 st. C. Przenosząc się z południa na północ Polski, temperatura będzie stopniowo rosła, a w Nowy Rok w Gdańsku termometry mogą wskazywać nawet do 6 st. C.

Jest to z pewnością dobra wiadomość dla wszystkich zmotoryzowanych, podróżujących w tym czasie po terenie Polski i nie tylko. Zawiedzeni prognozowanym brakiem śniegu mogą być ci, którzy marzyli o białych świętach. Wiele jednak wskazuje, że i w tym roku pogoda na święta nie będzie nas rozpieszczać. A zgodnie z prognozami, dalej trwać będzie jesienna, deszczowa aura. Nowy Rok ma utrzymywać tę tendencję, a dopiero od 15 stycznia 2018 słupki termometrów zjadą w dół i nad Polskę mają dotrzeć nieznaczne mrozy.

RadioZet.pl/JH