Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pogoda na Święta: prognoza pogody na 24-26 grudnia

13.12.2017 09:56

Pogoda na Święta Bożego Narodzenia - co na 24-26 grudnia przewidują synoptycy? Czy spadnie śnieg, a może pogoda nas zaskoczy i Boże Narodzenie będziemy obchodzić z plusową temperaturą za oknem?

Jaka będzie pogoda na Święta Bożego Narodzenia 2017? fot. Pixabay.com

Prognoza pogody na Święta Bożego Narodzenia 2017 to interesująca kwestia nie tylko dla tych, którzy na święta wybierają się w swoje rodzinne strony. Wielu z nas marzy o świętach ze śniegiem - co na to synoptycy? Niestety, nie mają dobrych wieści.

Pogoda na Święta: jaka prognoza na Boże Narodzenie 2017?

Według prognozy synoptyków zapowiadane jest nieznaczne ochłodzenie tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Temperatura będzie wahać się w okolicach 0 st. C, a z nieba może spaść marznący deszcz. Może się to łączyć z trudniejszymi warunkami drogowymi. Ci, którzy marzą o śnieżnych świętach, niestety będą rozczarowaniu. Aura znacznie się zmieni. Przewidywana pogoda na Boże Narodzenie 2017 zapowiada temperatury dodatnie oraz brak opadów śniegu i deszczu.

Zapowiadana prognoza pogody na Boże Narodzenie przyniesie w centrum kraju przejściowe opady deszczu. W Pierwszy Dzień Świąt spodziewać się możemy 2 st. C i lekkiego oblodzenia, spowodowanego ujemną temperaturą w ciągu nocy. W kolejnych dniach powinna utrzymywać się dodatnia temperatura, jedynie w nocy mogą pojawić się niewielkie przymrozki. Również w Zakopanem pogoda na święta nie przyniesie oczekiwanych opadów śniegu. Temperatura w ciągu dnia będzie raczej dodatnia, po zmroku możemy spodziewać się mrozu w granicach do -7 st. C.

Przewidywana pogoda na Sylwestra 2017 ma przynieść dodatnie temperatury w całym kraju, a w nocy niewielki mróz. Nowy Rok najprawdopodobniej przywita nas niewielkimi opadami śniegu i temperaturą w okolicy 0 st. C. Przenosząc się z południa na północ Polski, temperatura będzie stopniowo rosła, a w Nowy Rok w Gdańsku termometry mogą wskazywać nawet do 6 st. C.

Jest to z pewnością dobra wiadomość dla wszystkich zmotoryzowanych, podróżujących w tym czasie po terenie Polski i nie tylko. Zawiedzeni prognozowanym brakiem śniegu mogą być ci, którzy marzyli o białych świętach. Wiele jednak wskazuje, że i w tym roku pogoda na święta nie będzie nas rozpieszczać. A zgodnie z prognozami, dalej trwać będzie jesienna, deszczowa aura. Nowy Rok ma utrzymywać tę tendencję, a dopiero od 15 stycznia 2018 słupki termometrów zjadą w dół i nad Polskę mają dotrzeć nieznaczne mrozy.

RadioZet.pl/JH

Oceń