Zamknij

Pogoda na Sylwestra 2018: Zakopane, Wrocław, nad morzem i w centrum Polski

Redakcja
24.12.2018 09:03
Pogoda na Sylwestra 2018: Zakopane, Wrocław, nad morzem i w centrum Polski
fot. Shutterstock

Prognoza pogody na Sylwestra 2018 w Zakopanem, Wrocławiu, nad morzem i w centrum Polski zapowiada się bardzo dobrze dla tych, którzy planują spędzić wieczór na imprezach plenerowych. Sprawdzamy szczegóły.

Pogoda na Sylwestra 2018: Zakopane, Wrocław, nad morzem i w centrum Polski - jakie są zapowiedzi synoptyków i długoterminowa prognoza pogody na Sylwestra 2018/2019? Sprawdzamy szczegółowe informacje na wybranych obszarach Polski.

Prognoza pogody - Sylwester 2018: Zakopane, Wrocław, Karpacz, góry

Według zapowiedzi synoptyków i długoterminowej prognozy pogody, Sylwester 2018 w Zakopane, Karpaczu, Wrocławiu i w górach będzie wyjątkowo chłodny. Na większości obszarów temperatura w ciągu dnia może wynosić do -5 stopni, a w nocy może spaść nawet do -10 stopni Celsjusza. Tego dnia może pojawić się jedynie częściowe zachmurzenie, a ciśnienie wyniesie około 917 hPa.

Pogoda na Sylwestra 2018 nad morzem [GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT]

W poniedziałek, 31 grudnia 2018 pogoda w Gdańsku i okolicach zdecydowanie będzie dopisywać. Według długoterminowej prognozy pogody na Sylwester 2018 nad morzem temperatura ma utrzymywać się powyżej 0 stopni. Termometry wskażą maksymalnie 4-5 stopni Celsjusza. Nie powinny wystąpić opady deszczu ani śniegu. Ciśnienie ma wynosić 1006 hPa, a wiatr nie będzie odczuwalny. W nocy będzie dużo chłodniej. Temperatura spadnie poniżej zera - maksymalnie do -3 stopni Celsjusza.

» Pogoda na Nowy Rok 2019 - jaka prognoza na 1 stycznia? [ZAKOPANE, MORZE]

Jaka będzie pogoda na Sylwestra 2018 w Warszawie i w centrum Polski?

Prognoza pogody na Sylwestra 2018 w Warszawie i w centrum Polski jest bardzo podobna jak w północnej części kraju. Temperatura w ciągu dnia będzie utrzymywać się powyżej 0 stopni, a w nocy spadnie do około -3 stopni Celsjusza. Według zapowiedzi synoptyków będzie raczej pochmurnie z przejaśnieniami, jednak nie powinny występować opady deszczu i śniegu. Ciśnienie wyniesie 1010 hPa, a wiatr nie będzie odczuwalny.

Według długoterminowej prognozy pogody na Sylwestra 2018, ostatni dzień roku na większości obszarów Polski będzie chłodny, jednak nie powinny pojawić się opady deszczu lub śniegu. W nocy temperatura spadnie poniżej 0 w prawie całym kraju, a w niektórych miejscach nawet do -10 stopni Celsjusza. Jeśli zdecydujemy się wyjść na zewnątrz w sylwestrowy wieczór, żeby np. obejrzeć pokaz fajerwerków, zdecydowanie warto zaopatrzyć się w ciepły szalik, czapkę i rękawiczki. Warto także na bieżąco śledzić aktualne zmiany i prognozę pogody na Sylwestra 2018, bo poprzednie lata pokazały nam nie raz, że natura potrafi nas zaskoczyć.

RadioZET.pl/KP