Zamknij

Pogoda na Wielkanoc 2018 i Lany Poniedziałek 1-2.04. Będzie ciepło?

Redakcja
28.03.2018 08:58
Pogoda na Wielkanoc 2018 i Lany Poniedziałek 1-2.04.
fot. PIXABAY

Pogoda na Wielkanoc 2018 i Lany Poniedziałek 1-2.04. - jaka temperatura w święta? To pytanie, z uwagi na zbliżający się okres wielkanocny, zadaje sobie wiele osób. Czy zaskoczą nas opady śniegu, a może będziemy mogli spodziewać się słońca? Jedno jest pewne - pogoda jeszcze nas zaskoczy. Przedstawiamy pogodę długoterminową na Wielkanoc 2018.

Pogoda na Wielkanoc 2018 i Lany Poniedziałek 1-2.04. - ile stopni będzie w święta? Sprawdzamy zapowiedzi synoptyków na najbliższe tygodnie.

» Wiosna 2018: pogoda długoterminowa na marzec i kwiecień. Jaka będzie wiosna? «

Pogoda na Wielki Tydzień 2018 - długoterminowa pogoda na marzec

Jaka prognoza pogody na święta 2018? Pogoda cały czas zaskakuje. Najpierw walczyliśmy z dużymi mrozami, a potem z uwagi na znaczny wzrost temperatur, zamieniliśmy puchowe kurtki i ciepłe czapki na wiosenne płaszcze. Znowu jednak nastąpiło ochłodzenie klimatu, które na szczęście potrwa jedynie do poniedziałku, 19 marca. W kolejne dni przewidziany jest wzrost temperatur. Na początku Wielkiego Tygodnia 2018, który wypada w czwartek 29 marca, temperatura w Polsce będzie wynosić od 8 stopni w Warszawie do nawet 11 na zachodzie. Taka pogoda powinna utrzymać się przez kilka najbliższych dni. W niektórych regionach Polski, w okresie wielkanocnym, może także popadać deszcz lub deszcz ze śniegiem.

Przypominamy, że 21 marca wypada pierwszy dzień wiosny kalendarzowej. Z kolei kilka dni później będziemy przestawiać czas z zimowego na letni.

» Zmiana czasu na letni 2018: o której i jak przestawić zegarek?  «

Pogoda na Wielkanoc 2018 i Lany Poniedziałek - jakie czekają nas święta?

Jaka pogoda w Wielkanoc 2018 i Lany Poniedziałek? Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich osób, które nie mogą doczekać się słońca. Synoptycy przewidują, że w Wielkanoc 2018, czyli w niedzielę 1 kwietnia temperatura w Polsce oscylować będzie w granicach od 9 stopni w centrum do 12 w Zielonej Górze. Podobna temperatura będzie utrzymywać się także 2 kwietnia, w Lany Poniedziałek. W ten dzień może pojawić się jednak niewielkie zachmurzenie. Synoptycy zaznaczają jednak, że na razie jest zbyt wcześnie, by podać dokładną prognozę pogody na Wielkanoc 2018. Dlatego powinniśmy być przygotowani na ewentualne zmiany. Liczymy jednak, że Święta Wielkanocne będą bardzo słoneczne!

RadioZET.pl/JW