Zamknij

Pogoda na Wielkanoc 2020 - długoterminowa prognoza pogody na święta wielkanocne

Karolina Piotrowska
08.04.2020 12:34
Pogoda na Wielkanoc 2020 - jaka jest długoterminowa prognoza pogody na święta?
fot. Shutterstock

Jaka pogoda na Wielkanoc 2020 i okres świąteczny jest zapowiadana przez synoptyków? Sprawdzamy długoterminową prognozę pogody na święta wielkanocne oraz czy pogoda na Wielkanoc 2020 w Polsce dopisze i będzie ciepło oraz słonecznie m.in. nad morzem, w Zakopanem i Warszawie.

Pogoda na Wielkanoc 2020 - jaka jest długoterminowa prognoza pogody na święta wielkanocne 2020? Czy w tym roku będzie ciepło i poczujemy prawdziwą wiosnę w powietrzu, czy powinniśmy przygotować się na opady deszczu i chłodniejsze dni? Sprawdzamy, jaka pogoda na Wielkanoc 2020 jest zapowiadana w długoterminowej prognozie.

Wielkanoc 2020: DATA, TERMIN. Kiedy będą święta wielkanocne i Wielki Post?

Pogoda na Wielkanoc 2020 - długoterminowa prognoza na święta wielkanocne i Lany Poniedziałek

Zgodnie z długoterminową prognozą pogody na Wielkanoc 2020, w dni świąteczne możemy spodziewać się dużo słońca. W stosunku do poprzedzającego tygodnia, w święta wielkanocne temperatura wzrośnie, choć niewiele. Nie powinny pojawić się opady, a termometry wskażą nawet 16 stopni Celsjusza w centrum Polski. W nocy temperatura wyniesie od 4 do 6 stopni Celsjusza. Ciśnienie będzie utrzymywać się na podobnym poziomie przez cały tydzień - około 1002 hPa.

Życzenia na Wielkanoc: śmieszne i krótkie wierszyki SMS - czego życzyć?

Długoterminowa prognoza pogody na Wielkanoc 2020 nad morzem [GDAŃSK]

Również nad morzem pogoda na Wielkanoc 2020 zapowiada się bardzo dobrze według przewidywań synoptyków, choć będzie chłodniej niż w centrum Polski. W Gdańsku w dniach 12-13 kwietnia temperatury będą wahać się od 10 stopni w niedzielę do 11 stopni w poniedziałek, a w nocy - od 5 do 6 stopni Celsjusza. W tych dniach nie powinny pojawić się opady deszczu.

Pogoda na Wielkanoc 2020 - Zakopane: jakie są przewidywania?

Jeśli chodzi o długoterminową pogodę na Wielkanoc 2020 w Zakopanem, będzie to jeden z najchłodniejszych rejonów w Polsce w okresie świąt. W ciągu dnia temperatury będą utrzymywać się na poziomie 10-11 stopni, a w nocy termometry wskażą maksymalnie od 0 do 3 stopni Celsjusza. Niebo będzie częściowo zachmurzone, jednak nie powinny pojawić się opady. Ciśnienie wyniesie około 921 hPa.

Wielkanoc 2020 - wolne od szkoły: kiedy wielkanocna przerwa świąteczna w szkołach 2020?

Jak możemy zauważyć w długoterminowej prognozie pogody na Wielkanoc 2020, w święta będziemy mogli cieszyć się piękną i słoneczną pogodą. Warto jednak na bieżąco sprawdzać zapowiedzi synoptyków, ponieważ - jak mówi znane powiedzenie - "kwiecień plecień, bo przeplata: trochę zimy, trochę lata".

RadioZET.pl/ekologia.pl/KP