Zamknij

Pogoda na jesień 2018 - październik, listopad: jaka będzie jesień w tym roku?

Redakcja
27.10.2018 14:15
Pogoda na jesień 2018 - październik, listopad: jaka będzie jesień w tym roku?
fot. Fotolia

Prognoza pogody na jesień 2018 i zapowiedzi synoptyków wskazują, że w październiku i listopadzie czekają nas chłodne dni i noce, ale także dużo słońca i mało deszczu. Sprawdzamy, jak wygląda długoterminowa prognoza pogody na październik i listopad i jaka dokładnie będzie tegoroczna jesień.

Prognoza pogody na jesień 2018 - jaki będzie październik i listopad? Będzie deszczowo i zimno czy słonecznie i ciepło? Sprawdzamy zapowiedzi synoptyków na najbliższe tygodnie.

» Zima 2018/19: pogoda - długoterminowa prognoza. Jaka będzie zima? «

Jesień 2018 - prognoza pogody długoterminowa: deszczowo czy słonecznie?

W październiku 2018 czeka nas prawdziwa "złota jesień". Według długoterminowej prognozy pogody na jesień i zapowiedzi synoptyków w całej Polsce miesiąc będzie bardzo słoneczny, mogą występować jedynie przelotne zachmurzenia i niewielkie opady deszczu. Temperatury w ciągu dnia będą wahać się od 13 do nawet 20 stopni na początku miesiąca, a w ostatnich tygodniach od 9 do 11 stopni. W nocy będzie można odczuć duże spadki temperatur - na początku miesiąca termometry wskażą od 6 do 12 stopni, a w ostatnim tygodniu już tylko 3-4 stopnie Celsjusza.

» Pogoda na Wszystkich Świętych 2018 - jaka prognoza na 1 listopada?

»  Zmiana czasu na zimowy 2018 - kiedy przestawiamy zegarki i w którą stronę?

Pogoda na jesień 2018: jaka będzie w tym roku? [PAŹDZIERNIK, LISTOPAD]

Prognoza pogody na listopad 2018 zapowiada się gorzej. Pod koniec miesiąca będziemy mogli już odczuć pierwsze przymrozki, a nawet mogą pojawić się pierwsze opady śniegu. Przez pierwsze 2 tygodnie temperatury w ciągu dnia będą utrzymywać się na poziomie 9-10 stopni Celsjusza, a w nocy 4-5 stopni, jednak z każdym dniem będzie robiło się coraz chłodniej. W ostatnim tygodniu termometry w ciągu dnia będą wskazywać temperatury na poziomie 3-4 stopni, a w nocy od -1 do 0 stopni Celsjusza.

» Kiedy spadnie śnieg? Długoterminowa prognoza pogody na koniec 2018 roku

Długoterminowa prognoza pogody na jesień 2018 zapowiada nam na najbliższe miesiące dużo słońca i mało deszczu, jednak temperatury będą spadać z każdym tygodniem. Warto na bieżąco śledzić aktualne zmiany i prognozę pogody, bo poprzednie lata pokazały nam nie raz, że natura potrafi nas zaskoczyć.

RadioZET.pl/KP