Zamknij

Pogoda na koniec sierpnia 2018 - morze, Mazury, Warszawa. Gdzie burze?

Redakcja
24.08.2018 11:18
Pogoda na koniec sierpnia 2018 - nad morzem, Mazury, Warszawa. Gdzie burze?
fot. PIXABAY

Pogoda na koniec sierpnia 2018 nie napawa optymizmem. Prawie w całej Polsce będzie deszczowo i burzowo. Poprawa nastąpi dopiero w ostatnim tygodniu miesiąca. Wtedy też, mimo niższych temperatur, w większości miejscach będzie słonecznie i sucho. Przedstawiamy prognozę pogody na koniec wakacji nad morzem, Mazurach, w Warszawie i nie tylko.

Pogoda na koniec sierpnia 2018. Morze, Mazury, a może Warszawa? Gdzie będzie najcieplej, a gdzie będzie można spodziewać się burz i opadów deszczu? Sprawdzamy przewidywania synoptyków na ostatnie tygodnie miesiąca.

» Radar opadów i radar burzowy online - gdzie jest burza i pada? «

Pogoda na koniec sierpnia 2018 - jaka prognoza?

Pogoda na koniec sierpnia 2018 diametralnie się zmieni. Po fali upałów, jaka w ostatnim czasie przeszła nad całą Polską, nastąpi załamanie pogody. Jak prognozują synoptycy, ostatni upalny dzień ma być w piątek, 24 sierpnia. Wtedy też temperatury wyniosą od 26 stopni w północno-zachodniej części Polski do 33 na południu. W całym kraju ma być jednak burzowo i deszczowo.

Wszyscy, którzy mają już dosyć temperatur powyżej 30 kresek, mogą odetchnąć z ulgą. W sobotę, 25 sierpnia w całym kraju nastąpi znaczne ochłodzenie. Temperatury wynosić będą od 21 stopni Celsjusza na północy do maksymalnie 27 na południu. Prawie w całej Polsce będzie burzowo i deszczowo. Podobna pogoda utrzyma się także w niedzielę. W ten dzień jednak termometry mogą pokazać nawet 11 kresek.

Od poniedziałku, 27 sierpnia temperatury mają wzrosnąć. Do końca miesiąca ma być słonecznie i sucho.

Pogoda na koniec sierpnia 2018: morze, Mazury, Warszawa

Pogoda na koniec sierpnia 2018 nad morzem, jak i w całej Polsce, nie napawa optymizmem. Zarówno w piątek, jak i w sobotę będzie deszczowo i burzowo. Przejaśni się prawdopodobnie dopiero w niedzielę. W ostatni tydzień miesiąca, mimo niższych temperatur, będzie słonecznie i sucho. Podobna pogoda na koniec sierpnia 2018 utrzyma się na Mazurach i w Warszawie.

To również może cię zainteresować:

RadioZET.pl/JW