Zamknij

Pogoda na kwiecień 2018: Warszawa, Zakopane – prognoza długoterminowa

Redakcja
04.04.2018 10:49
Pogoda na kwiecień 2018: Warszawa, Zakopane – prognoza długoterminowa
fot. PIXABAY

Pogoda na kwiecień 2018 - jaka będzie wiosna? W związku z wysokimi temperaturami, które pojawiły się wraz z początkiem miesiąca, wiele osób zaczęło zastanawiać się, czy taka pogoda utrzyma się przez cały kwiecień. Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy od dawna wyczekiwali słońca - zima już nie wróci. Przedstawiamy długoterminową prognozę pogody na kwiecień 2018. 

Pogoda na kwiecień 2018: Warszawa, Zakopane - jakich temperatur możemy spodziewać się w tym miesiącu? Czy nadal będzie ciepło? Sprawdzamy przewidywania synoptyków na najbliższe tygodnie.

» Wiosna 2018: pogoda długoterminowa na marzec i kwiecień. Jaka będzie wiosna? «

Pogoda na kwiecień 2018 - jakie temperatury w pierwszej połowie miesiąca?

Początek kwietnia zaskoczył wiele osób. Mimo że w Święta Wielkanocne w niektórych częściach Polski występowało duże zachmurzenie, to już we wtorek, 3.04. mogliśmy zaobserwować większe przejaśnienia. Niestety czwartek, 5 kwietnia upłynie pod znakiem opadów deszczu oraz deszczu ze śniegiem na przeważającym obszarze kraju. Synoptycy zapowiadają, że będzie pochmurno i mokro.

Od piątku jednak będziemy mogli liczyć na poprawę pogody. Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Jedynie na wschodzie Polski mogą wystąpić lekkie opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura będzie oscylować w granicach od 9 stopni na krańcach północno-wschodnich do 16 stopni na południowym zachodzie kraju. Z kolei w weekend nastąpi znaczne ocieplenie. Temperatura miejscami wzrośnie nawet do 20 stopni.

Następny tydzień, od 9 kwietnia również będzie ciepły. Synoptycy prognozują nawet do 23 stopni na zachodzie oraz południu kraju. Prawdopodobnie przez pierwszą część tygodnia będzie pogodnie. Opady mogą jednak się pojawić w drugiej połowie. Od piątku, 13 kwietnia nastąpi lekkie ochłodzenie i temperatura będzie wynosić średnio od 9 do 17 stopni.

Pogoda na kwiecień 2018: Warszawa, Zakopane - druga połowa miesiąca

Pogoda na drugą połowę kwietnia nie zapowiada się już tak obiecującą. Synoptycy zapowiadają ochłodzenie, a także umiarkowane opady deszczu, jednak nie powinny potrwać zbyt długo. Mimo niewielkich obniżek temperatury, jedno jest pewne - zima już do nas nie wróci. Dlatego puchowe kurtki można bez przeszkód zamienić na wiosenne płaszcze. Warto jednak pamiętać, aby mieć przy sobie parasolkę.

RadioZET.pl/JW