Teraz gramy

Pogoda na majówkę 2019: Mazury, Zakopane, Warszawa, morze - gdzie będzie najcieplej?

01.04.2019 14:29

Pogoda na długi weekend majowy 2019 - w których częściach Polski będzie najcieplej? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które już teraz chcą zaplanować swój długo wyczekiwany urlop w pracy i jak najlepiej wykorzystać nadchodzące wolne dni. Przedstawiamy długoterminową prognozę pogody na majówkę 2019. Zakopane, morze czy Mazury? Sprawdź, gdzie pogoda będzie dopisywać.

Pogoda na majówkę 2019: Mazury, Zakopane, Warszawa, morze - gdzie będzie najcieplej? fot. Shutterstock

Długi weekend majowy 2019 to doskonała okazja do rozpoczęcia sezonu wiosenno-letniego. Wiele osób w tym czasie decyduje się na krótki wyjazd za miasto. Przedtem warto jednak sprawdzić pogodę na majówkę 2019Mazury, Zakopane oraz morze to jedne z najpopularniejszych kierunków wybieranych przez Polaków. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzemy, warto sprawdzić prognozę pogody na majówkę 2019. Sprawdzamy, w których częściach Polski będzie najcieplej w długi weekend majowy.

Pogoda na majówkę 2019: Mazury, Warszawa - czy będzie ciepło?

Prognoza pogody w długi weekend majowy 2019 w centralnej części kraju jest bardzo optymistyczna. Temperatury będą utrzymywać się na poziomie 18-20 stopni Celsjusza. W nocy termometry wskazywać będą od 7 do 8 stopni Celsjusza. W ciągu dnia przewidywane są jedynie częściowe zachmurzenia, jednak nie powinny pojawić się opady deszczu. Na Mazurach i w Warszawie pogoda na majówkę 2019 będzie wyjątkowo słoneczna. 

Temperatura na Mazurach będzie niewiele niższa - ma wynosić około 15-17 stopni w dzień i około 6 stopni w nocy. Taka pogoda na majówkę 2019 na Mazurach powinna się utrzymać przez pierwsze dni maja. Również w tym regionie Polski w trakcie długiego weekendu majowego nie powinny pojawić się opady.

» Majówka 2019 - kiedy wypada długi weekend majowy i jak wziąć urlop? [KALENDARZ]

Pogoda na długi weekend majowy: morze - gdzie będzie pogodnie?

Co roku wielu Polaków na długi weekend majowy decyduje się na wyjazd nad morze, a najbardziej obleganym kierunkiem jest Trójmiasto. Również dla wszystkich miłośników piaszczystych plaż mamy dobre wieści. Pogoda w majówkę 2019 nad morzem będzie dopisywać, choć będzie to jeden z najchłodniejszych regionów Polski. Temperatura powinna wynieść od 12 do 15 stopni. Może pojawić się zachmurzenie, jednak nie powinny występować opady deszczu. 

» Dni wolne od pracy 2019 - KALENDARZ dni wolnych, świąt i długich weekendów

Prognoza pogody na majówkę 2019 - Zakopane: jakie będą temperatury?

Innym równie obleganym kierunkiem w długi weekend majowy jest ZakopanePogoda na majówkę 2019 w tym regionie Polski będzie dopisywać przez cały tydzień od poniedziałku, 28 kwietnia aż do niedzieli, 5 maja. W tych dniach ma być słonecznie i ciepło, choć mogą pojawiać się zachmurzenia. Jak widać po zapowiedziach synoptyków, w Zakopanem pogoda na majówkę 2019 powinna dopisać. Temperatury mają wynosić w ciągu dnia od 15 do 17 stopni Celsjusza przez cały tydzień, a w nocy około 5-7 stopni Celsjusza.

» Długie weekendy 2019 - kiedy wypada wolne i kiedy wziąć urlop?

Warto pamiętać jednak o tym, że pogoda na majówkę 2019, ze względu na odległy termin, może jeszcze ulec zmianie. Warto jednak na bieżąco sprawdzać zapowiedzi synoptyków.

RadioZET.pl/KP

Oceń