Pogoda na majówkę 2019 - Warszawa, Zakopane, Mazury, morze: jaka będzie majówka 2019?

29.04.2019 13:03

Pogoda na długi weekend majowy 2019 - w których częściach Polski będzie najcieplej? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które już teraz chcą zaplanować swój długo wyczekiwany urlop w pracy i jak najlepiej wykorzystać nadchodzące wolne dni. Przedstawiamy długoterminową prognozę pogody na majówkę 2019. Zakopane, morze czy Mazury? Sprawdź, gdzie pogoda będzie dopisywać.

Pogoda na majówkę 2019 - Warszawa, Zakopane, Mazury, morze: jaka będzie majówka 2019? fot. Shutterstock

Długi weekend majowy 2019 to doskonała okazja do rozpoczęcia sezonu wiosenno-letniego. Wiele osób w tym czasie decyduje się na krótki wyjazd za miasto. Przedtem warto jednak sprawdzić pogodę na majówkę 2019Mazury, Zakopane oraz morze to jedne z najpopularniejszych kierunków wybieranych przez Polaków. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzemy, warto sprawdzić prognozę pogody na majówkę 2019. Sprawdzamy, w których częściach Polski będzie najcieplej w długi weekend majowy.

Majówka 2019 - kiedy WOLNE od szkoły i pracy w długi weekend majowy?

Pogoda na majówkę 2019: Mazury, Warszawa - czy będzie ciepło?

Prognoza pogody w długi weekend majowy 2019 w centralnej części kraju nie jest zbyt optymistyczna. Temperatury będą utrzymywać się na poziomie 18-20 stopni Celsjusza, jednak pod koniec tygodnia mogą spaść do około 7-10 stopni. W nocy termometry wskazywać będą od 5 do 11 stopni Celsjusza. W ciągu dnia przewidywane są częściowe zachmurzenia, opady deszczu, a nawet burze. Na Mazurach i w Warszawie pogoda na majówkę 2019 może zaskoczyć tych, którzy planowali właśnie w tych miejscach spędzić wolne dni. 

Majówka 2019 - Warszawa: wydarzenia, koncerty, imprezy. Co robić i gdzie iść?

Temperatura na Mazurach będzie niewiele niższa - ma wynosić około 15-20 stopni w dzień i około 6 stopni w nocy. Taka pogoda na majówkę 2019 na Mazurach powinna się utrzymać przez pierwsze dni maja. Niestety, również w tym regionie Polski w trakcie długiego weekendu majowego mogą pojawić się silne opady deszczu, a pod koniec tygodnia temperatury zaczną spadać - nawet do 5 stopni Celsjusza.

» Majówka 2019 - kiedy wypada długi weekend majowy i jak wziąć urlop? [KALENDARZ]

Pogoda na długi weekend majowy: morze - gdzie będzie pogodnie?

Co roku wielu Polaków na długi weekend majowy decyduje się na wyjazd nad morze, a najbardziej obleganym kierunkiem jest Trójmiasto. Również dla wszystkich miłośników piaszczystych plaż mamy dobre wieści. Pogoda w majówkę 2019 nad morzem będzie dopisywać. Temperatura powinna wynieść około 14-16 stopni w pierwsze dni. Może pojawić się zachmurzenie, jednak nie powinny występować opady deszczu. Natomiast w piątek, 3 maja ma nastąpić załamanie pogody. Mogą pojawić się opady deszczu, a nawet burze, a temperatura spadnie do 10-13 stopni Celsjusza. Dodatkowo w tej części Polski może wystąpić silny wiatr.

» Dni wolne od pracy 2019 - KALENDARZ dni wolnych, świąt i długich weekendów

Prognoza pogody na majówkę 2019 - Zakopane: jakie będą temperatury?

Innym równie obleganym kierunkiem w długi weekend majowy jest ZakopanePogoda na majówkę 2019 niestety nie będzie dopisywać, a dodatkowo będzie to jeden z najchłodniejszych regionów Polski. Przez cały tydzień od poniedziałku, 28 kwietnia aż do soboty, 4 maja temperatura będzie wynosić od 7 do 11 stopni Celsjusza, a w niedzielę, 5 maja może spaść nawet do 1 stopnia powyżej zera. Tylko w czwartek, 2 maja ma być słonecznie i ciepło, choć mogą pojawiać się zachmurzenia.

Jak widać po zapowiedziach synoptyków, w Zakopanem pogoda na majówkę 2019 nie będzie sprzyjać wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Przez cały tydzień należy spodziewać się silnych opadów deszczu, mogą pojawić się burze, a pod koniec tygodnia prawdopodobnie będzie padać śnieg.

» Długie weekendy 2019 - kiedy wypada wolne i kiedy wziąć urlop?

Warto pamiętać jednak o tym, że pogoda na majówkę 2019 może jeszcze ulec zmianie. Warto na bieżąco sprawdzać zapowiedzi synoptyków.

RadioZET.pl/KP

Oceń