Zamknij

Pogoda na majówkę 2019 - Warszawa, Zakopane, Mazury, morze: jaka będzie majówka 2019?

Karolina Piotrowska
29.04.2019 13:03
Pogoda na majówkę 2019 - Warszawa, Zakopane, Mazury, morze: jaka będzie majówka 2019?
fot. Shutterstock

Pogoda na długi weekend majowy 2019 - w których częściach Polski będzie najcieplej? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które już teraz chcą zaplanować swój długo wyczekiwany urlop w pracy i jak najlepiej wykorzystać nadchodzące wolne dni. Przedstawiamy długoterminową prognozę pogody na majówkę 2019. Zakopane, morze czy Mazury? Sprawdź, gdzie pogoda będzie dopisywać.

Długi weekend majowy 2019 to doskonała okazja do rozpoczęcia sezonu wiosenno-letniego. Wiele osób w tym czasie decyduje się na krótki wyjazd za miasto. Przedtem warto jednak sprawdzić pogodę na majówkę 2019Mazury, Zakopane oraz morze to jedne z najpopularniejszych kierunków wybieranych przez Polaków. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzemy, warto sprawdzić prognozę pogody na majówkę 2019. Sprawdzamy, w których częściach Polski będzie najcieplej w długi weekend majowy.

Majówka 2019 - kiedy WOLNE od szkoły i pracy w długi weekend majowy?

Pogoda na majówkę 2019: Mazury, Warszawa - czy będzie ciepło?

Prognoza pogody w długi weekend majowy 2019 w centralnej części kraju nie jest zbyt optymistyczna. Temperatury będą utrzymywać się na poziomie 18-20 stopni Celsjusza, jednak pod koniec tygodnia mogą spaść do około 7-10 stopni. W nocy termometry wskazywać będą od 5 do 11 stopni Celsjusza. W ciągu dnia przewidywane są częściowe zachmurzenia, opady deszczu, a nawet burze. Na Mazurach i w Warszawie pogoda na majówkę 2019 może zaskoczyć tych, którzy planowali właśnie w tych miejscach spędzić wolne dni. 

Majówka 2019 - Warszawa: wydarzenia, koncerty, imprezy. Co robić i gdzie iść?

Temperatura na Mazurach będzie niewiele niższa - ma wynosić około 15-20 stopni w dzień i około 6 stopni w nocy. Taka pogoda na majówkę 2019 na Mazurach powinna się utrzymać przez pierwsze dni maja. Niestety, również w tym regionie Polski w trakcie długiego weekendu majowego mogą pojawić się silne opady deszczu, a pod koniec tygodnia temperatury zaczną spadać - nawet do 5 stopni Celsjusza.

» Majówka 2019 - kiedy wypada długi weekend majowy i jak wziąć urlop? [KALENDARZ]

Pogoda na długi weekend majowy: morze - gdzie będzie pogodnie?

Co roku wielu Polaków na długi weekend majowy decyduje się na wyjazd nad morze, a najbardziej obleganym kierunkiem jest Trójmiasto. Również dla wszystkich miłośników piaszczystych plaż mamy dobre wieści. Pogoda w majówkę 2019 nad morzem będzie dopisywać. Temperatura powinna wynieść około 14-16 stopni w pierwsze dni. Może pojawić się zachmurzenie, jednak nie powinny występować opady deszczu. Natomiast w piątek, 3 maja ma nastąpić załamanie pogody. Mogą pojawić się opady deszczu, a nawet burze, a temperatura spadnie do 10-13 stopni Celsjusza. Dodatkowo w tej części Polski może wystąpić silny wiatr.

» Dni wolne od pracy 2019 - KALENDARZ dni wolnych, świąt i długich weekendów

Prognoza pogody na majówkę 2019 - Zakopane: jakie będą temperatury?

Innym równie obleganym kierunkiem w długi weekend majowy jest ZakopanePogoda na majówkę 2019 niestety nie będzie dopisywać, a dodatkowo będzie to jeden z najchłodniejszych regionów Polski. Przez cały tydzień od poniedziałku, 28 kwietnia aż do soboty, 4 maja temperatura będzie wynosić od 7 do 11 stopni Celsjusza, a w niedzielę, 5 maja może spaść nawet do 1 stopnia powyżej zera. Tylko w czwartek, 2 maja ma być słonecznie i ciepło, choć mogą pojawiać się zachmurzenia.

Jak widać po zapowiedziach synoptyków, w Zakopanem pogoda na majówkę 2019 nie będzie sprzyjać wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Przez cały tydzień należy spodziewać się silnych opadów deszczu, mogą pojawić się burze, a pod koniec tygodnia prawdopodobnie będzie padać śnieg.

» Długie weekendy 2019 - kiedy wypada wolne i kiedy wziąć urlop?

Warto pamiętać jednak o tym, że pogoda na majówkę 2019 może jeszcze ulec zmianie. Warto na bieżąco sprawdzać zapowiedzi synoptyków.

RadioZET.pl/KP