Zamknij

Pogoda na wakacje 2020 w Polsce - jak będzie nad morzem, na Mazurach i w górach?

03.07.2020 13:40
Pogoda na wakacje 2020 w Polsce - jak będzie nad morzem, na Mazurach i w górach PROGOZA
fot. Shutterstock

Prognoza pogody na wakacje 2020 w Polsce zgodnie z zapowiedziami synoptyków przedstawia się wyjątkowo dobrze. Sprawdzamy, w których częściach Polski będzie najcieplej, a gdzie można spodziewać się burz i opadów deszczu oraz długoterminową prognozę pogody na wakacje 2020 w Polsce, czyli jaki będzie lipiec i sierpień nad morzem, na Mazurach i w górach.

Jaka będzie pogoda na wakacje 2020 w Polsce? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które już teraz planują swój długo wyczekiwany urlop w pracy i chcą wiedzieć, jak najlepiej wykorzystać nadchodzące wolne dni. Sprawdzamy, gdzie będzie najcieplej oraz w którym miesiącu warto wyjechać nad morze, na Mazury lub w góry na wakacje 2020 - w lipcu czy w sierpniu?

Gdzie jest burza teraz w Polsce? Radar burzowy online na żywo

Pogoda na wakacje 2020 w Polsce - jak będzie nad morzem, na Mazurach i w górach? [LIPIEC 2020]

Jak widać po zapowiedziach synoptyków, wakacje 2020 warto zaplanować mniej więcej na przełomie lipca i sierpnia. To właśnie lipiec 2020 w Polsce i pogoda na wakacje nad morzem i na Mazurach zapowiadają się w tym roku wyjątkowo dobrze. W drugiej połowie miesiąca ma być ciepło i bardzo słonecznie. Temperatury będą wahać się od 23 do 28 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Jedynie w drugim tygodniu lipca mogą wystąpić zachmurzenia i niewielkie przelotne opady lub burze.

Również pogoda na wakacje 2020 w górach będzie dopisywać. Podobnie jak w pozostałych częściach kraju, temperatury mają osiągać nawet 25 stopni Celsjusza, a pod koniec lipca nie powinny już pojawiać się burze lub większe opady deszczu.

Sierpień 2020 w Polsce - jaka jest prognoza pogody na wakacje?

Jednak jeśli przeanalizujemy prognozę pogody na sierpień 2020, okazuje się, że również w tym miesiącu Polacy będą mogli cieszyć się wyjątkowo dobrą pogodą w trakcie swoich wyjazdów na urlop. Temperatury będą jednak już niższe niż w lipcu, choć nadal będzie bardzo ciepło. Termometry wskażą od 20 do maksymalnie 25 stopni Celsjusza w pierwszej połowie miesiąca, następnie mniej więcej od 15 do 18 sierpnia nastąpi wzrost temperatur do nawet 28 stopni. Do końca sierpnia temperatury mają wynosić już od 20 do maksymalnie 25 stopni Celsjusza w zależności od regionu. Zarówno nad morzem, w górach i na Mazurach w tym okresie nie powinny pojawić się burze, mogą wystąpić jedynie niewielkie, przelotne opady.

Przy planowaniu wyczekiwanego urlopu warto wziąć pod uwagę, że pogoda na wakacje 2020 w Polsce może się jeszcze zmienić. Najlepiej jest sprawdzać prognozę i przewidywania synoptyków na bieżąco i dostosowywać swoje plany pod aktualny stan pogody.

Pogoda na dziś i długoterminowa - Wiadomości - Radio ZET

RadioZET.pl