Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pogoda na wiosnę 2019 - jaka będzie w Polsce i kiedy będzie ciepło?

21.03.2019 09:38

W ostatnich dniach mogliśmy poczuć pierwsze oznaki wiosny, jeśli chodzi o temperaturę. Wiele osób zastanawia się jednak, kiedy zrobi się ciepło już na stałe i jaka będzie pogoda na wiosnę 2019 w Polsce. Sprawdzamy długoterminową prognozę.

Pogoda na wiosnę 2019 - jaka będzie w Polsce i kiedy będzie ciepło? fot. Shutterstock

Długoterminowa prognoza pogody na wiosnę 2019 - kiedy będzie ciepło? Sprawdzamy zapowiedzi synoptyków oraz kiedy na stałe zrobi się ciepło w Polsce i będzie można mówić o prawdziwym nadejściu wiosny w naszym kraju.

» Równonoc wiosenna 2019 - kiedy jest przesilenie wiosenne? [DATA]

Pogoda na wiosnę 2019 - długoterminowa prognoza na marzec i kwiecień

Niestety, pomimo że prognoza pogody na wiosnę 2019 mogłaby wskazywać, że cieplejsza pora roku przyjdzie do Polski już w marcu, od połowy miesiąca czeka nas spore ochłodzenie. Temperatury znów spadną poniżej zera, a termometry pokażą w ciągu dnia nawet do -5 stopni, a w nocy do -10 stopni Celsjusza.

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, do Polski przez dłuższy czas ma płynąć zimne powietrze z północy. Związane jest to z wędrówką aktywnych, a więc mocno wpływających na pogodę niżów przez centrum i północ Europy. Oznacza to, że na ocieplenie i prawdziwą wiosenną pogodę będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. W ciągu najbliższych dwóch tygodni należy spodziewać się także częstych opadów deszczu, znacznego zachmurzenia oraz burz. Wiatr może osiągać prędkość w porywach nawet do 40 km/h.

Na wyraźne ocieplenie poczekamy prawdopodobnie aż do astronomicznego początku wiosny. Po 21 marca z dnia na dzień będzie robić się coraz cieplej - wtedy może być do 17 stopni Celsjusza. Niestety w nocy wciąż będą występowały przymrozki, dlatego nie możemy jeszcze mówić o nadejściu prawdziwej wiosny 2019.

» Kiedy nadejdzie wiosna w 2019 roku? Długoterminowa prognoza pogody

Kiedy będzie ciepło? Prognoza pogody na wiosnę 2019

Na początku kwietnia według długoterminowej prognozy pogody na wiosnę 2019 dni mają być już coraz cieplejsze i bardziej słoneczne. Temperatura będzie wzrastać, a na niektórych obszarach Polski może osiągać nawet 17 stopni Celsjusza. Nie powinniśmy spodziewać się większych opadów, może pojawić się jedynie częściowe zachmurzenie. Ciśnienie będzie rosło - na początku miesiąca z wartości 994 hPa wzrośnie aż do 1003 hPa w drugim tygodniu kwietnia. W nocy termometry będą wskazywać od 5 do 7 stopni Celsjusza.

» Pogoda na Wielkanoc 2019 - jaka jest długoterminowa prognoza pogody na Wielkanoc 2019?

Jak widać po długoterminowych prognozach pogody na wiosnę 2019, na nadejście nowej pory roku pod względem termicznym będziemy musieli poczekać aż do kwietnia. Warto jednak na bieżąco sprawdzać zapowiedzi synoptyków, ponieważ pogoda może być bardzo zmienna w tym okresie roku.

RadioZET.pl/tvnmeteo.pl/ekologia.pl/KP

Oceń