Zamknij

Pogoda na wrzesień 2018: długoterminowa prognoza na początek jesieni

Redakcja
29.08.2018 11:44
Pogoda na wrzesień 2018: długoterminowa prognoza na początek jesieni
fot. Shutterstock

Pogoda na wrzesień 2018 i początek jesieni zapowiadają się wyjątkowo ciepło i słonecznie. Choć noce będą coraz krótsze i chłodniejsze, w ciągu dnia nadal możemy liczyć na temperatury powyżej 20 stopni Celsjusza.

Pogoda na wrzesień 2018 - Polska: początek jesieni 2018 nad morzem, w Krakowie, Warszawie, Zakopanem, Wrocławiu, Gdańsku i pozostałych obszarach naszego kraju. Będzie ciepło i słonecznie czy zimno i deszczowo? Sprawdzamy, jaka jest prognoza pogody na wrzesień 2018 i początek jesieni w Polsce.

» Pogoda na jesień 2018 - październik, listopad: jaka będzie jesień w tym roku?

Pogoda na wrzesień 2018 - Warszawa i okolice

W województwie mazowieckim pogoda na wrzesień 2018 według zapowiedzi synoptyków zapowiada się wyjątkowo słonecznie. W pierwszej połowie miesiąca w ciągu dnia temperatury mogą osiągać nawet 27 stopni Celsjusza. Średnia temperatura będzie utrzymywać się na poziomie 22-25 stopni. Nie są zapowiadane deszcze ani burze. Na wybranych obszarach może wystąpić jedynie częściowe zachmurzenie i niewielkie opady deszczu. Dopiero pod koniec miesiąca temperatura zacznie spadać i osiągnie około 15-17 stopni, jednak nadal będzie bardzo słonecznie. W nocy termometry pokażą maksymalnie 7-10 stopni Celsjusza.

» Wrzesień 2018: święta. Kiedy wypadają i co obchodzimy? [KALENDARZ] 

Prognoza pogody na jesień 2018 - wrzesień nad morzem

Pogoda na wrzesień 2018 nad morzem również zapowiada się wyjątkowo słonecznie. Choć temperatury będą sporo niższe niż w centralnej Polsce, można jeszcze liczyć na ostatnie letnie promienie słońca. Temperatury będą utrzymywać się na poziomie 20-22 stopni Celsjusza. W połowie miesiąca mogą występować przelotne opady deszczu i niewielkie zachmurzenie. W ostatnich dwóch tygodniach września 2018 pogoda nad morzem i temperatura mogą się pogorszyć. W nocy termometry pokażą maksymalnie 7-10 stopni Celsjusza, w ciągu dnia 15-17 stopni. 

» Wrzesień 2018: wydarzenia, koncerty, atrakcje - co robić? [WARSZAWA]

Długoterminowa prognoza pogody na wrzesień 2018 - Zakopane i góry

Pogoda we wrześniu 2018 w górach według zapowiedzi synoptyków będzie słabsza niż w pozostałych obszarach Polski. Temperatury będą dużo niższe - termometry w nocy pokażą maksymalnie 10 stopni, a w ostatnich dniach miesiąca nawet 4-6 stopni. Średnia temperatura w nocy wyniesie około 6-7 stopni Celsjusza. W ciągu dnia będzie cieplej - temperatury będą wahać się od 12 do maksymalnie 22 stopni Celsjusza w połowie miesiąca.

» Jesień 2018: kiedy pierwszy dzień jesieni kalendarzowej i astronomicznej?

Jak mówi powiedzenie "Gdy wrzesień bez deszczów będzie, w zimie wiatrów pełno wszędzie". Pozostaje nam tylko czekać i obserwować, czy jeśli prognoza pogody na wrzesień 2018 się sprawdzi, czeka nas bardzo wietrzna zima.

» Przysłowia związane z pogodą - czy znasz te powiedzenia? [QUIZ]

RadioZET.pl/ekologia.pl/KP