Zamknij

Pogrzeb Andrzeja Brzeskiego - kiedy i gdzie się odbędzie? [DATA, MIEJSCE]

Redakcja
06.07.2018 12:15
Pogrzeb Andrzeja Brzeskiego - kiedy i gdzie się odbędzie? [DATA, MIEJSCE]
fot. TRICOLORS/EASTNEWS

Andrzej Brzeski nie żyje. Polski artysta zmarł w wieku 68 lat w wyniku choroby nowotworowej. Już wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb aktora i gdzie spocznie.

O pogrzebie Andrzeja Brzeskiego powiadomił Piotr Bakal. Odbędzie się on w niespełna półtora tygodnia od śmierci artysty.

Pogrzeb Andrzeja Brzeskiego - kiedy, gdzie i o której godzinie?

Andrzej Brzeski zmarł w piątek, 29 czerwca w wyniku choroby nowotworowej. Artysta miał 68 lat. Informację o śmierci aktora zamieścił na swoim profilu na Facebooku Piotr Bakal, polski poeta, kompozytor i pieśniarz - "Z ogromnym żalem informuję, że dziś w nocy, tj. 29 czerwca 2018 r. w wyniku choroby nowotworowej zmarł ANDRZEJ BRZESKI, jeden z wybitnych polskich poetów piosenki, związany z festiwalem OPPA od jego powstania. Uprzejmie proszę o udostępnianie tej smutnej wiadomości. O dacie i miejscu pogrzebu zawiadomię niebawem."

3 lipca Piotr Bakal udostępnił informację dotyczącą tego, kiedy i gdzie artysta zostanie pochowany. Pogrzeb Andrzeja Brzeskiego odbędzie się w poniedziałek, 9 lipca 2018 roku o godzinie 12:00 w kościele Św. Karola Boromeusza na warszawskich Starych Powązkach. Artysta zostanie pochowany w rodzinnym grobie.

Andrzej Brzeski - życiorys artysty

Andrzej Brzeski urodził się 14 listopada 1949 roku w Warszawie. Był aktorem teatralnym i filmowym, kompozytorem oraz wykonawcą. W 1974 roku ukończył Akademią Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W tym samym roku, 3 października, miał miejsce jego debiut teatralny. Później pracował m.in. w Tatrze Rozmaitości oraz Narodowym w Warszawie. Po setnym przedstawieniu, w późnych latach 80. porzucił występy na deskach teatru na rzecz piosenek. Przez dziesięć lat współpracował z Programem III Polskiego Radia (m.in. B.A.R., Powtórka z rozrywki), dla których napisał i wykonał kilkaset piosenek, a także monologi i mini-słuchowiska. Był autorem piosenek zarówno dla siebie, jak i takich wykonawców jak Edyta Górniak czy Maryla Rodowicz.

Andrzej Brzeski sporadycznie pojawiał się także w filmach i serialach. Zagrał m.in. w "Złotopolskich", "Wielkim Tygodniu" i "Lokatorach". Co ciekawe, na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej (OPPA), Andrzej Brzeski był dwukrotnie nagrodzony za najlepszą piosenkę premierową - w 2003 roku "Tamte panienki" i w 2015 "Przez Chopina".

RadioZET.pl/JW