Zamknij

Pogrzeb Bogdana Sawickiego - kiedy i gdzie się odbędzie? [DATA, MIEJSCE]

Redakcja
18.10.2018 11:01
Pogrzeb Bogdana Sawickiego - kiedy i gdzie się odbędzie? [DATA, MIEJSCE]
fot. ROBERT KRESA/EASTNEWS

Gdzie i kiedy odbędzie się pogrzeb Bogdana Sawickiego? Dziennikarz zmarł we wtorek, 16 października 2018 roku w wieku 51 lat. Od pewnego czasu zmagał się z chorobą nowotworową. Znana już jest data i miejsce uroczystości pogrzebowych.

Szczegóły pogrzebu Bogdana Sawickiego już są znane. Sprawdzamy datę i miejsce pochówku dziennikarza.

Pogrzeb Bogdana Sawickiego - data i miejsce uroczystości pogrzebowych

Bogdan Sawicki zmarł we wtorek, 16 października br. w wieku 51 lat. Dziennikarz od pewnego czasu zmagał się z chorobą nowotworową. Bliscy Bogdana Sawickiego na jego prywatnym profilu na Instagramie opublikowali informacje dotyczące daty i miejsca pochówku. Zaplanowane są dwie uroczystości pożegnalne dziennikarza - w Warszawie oraz w jego rodzinnym mieście Białymstoku. 

"Uroczystości pożegnalne Naszego Najdroższego Syna, Brata i Przyjaciela Bogdana Sawickiego odbędą się: 20.10.2018 o godz. 9:00 w Bazylice Katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie przy ul. Floriańskiej 3 oraz 20.10.2018 o godz. 16:00 w Kościele Rzymskokatolickim pw Wszystkich Świętych w Białymstoku przy ul. Antoniuk Fabryczny 45, skąd nastąpi odprowadzenie urny z Prochami do grobu rodzinnego na miejscowym cmentarzu."

Bogdan Sawicki - życiorys dziennikarza

Bogdan Sawicki urodził się 14 października 1967 r. w Białymstoku. Ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Na początku lat 90. rozpoczął pracę w Polskim Radiu - początkowo w rozgłośni w Białymstoku, a następnie w Programie I Polskiego Radia, gdzie prowadził audycję "Zawsze 5 po..". W 1999 r. zaczął pracę w zespole "Inforadia", w którym prowadził program "News and Talk". Urna z prochami Bogdana Sawickiego będzie złożona na cmentarzu św. Rocha w Białymstoku. 

Sawicki był także lektorem w TVP2, prowadzącym "Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego", wydawcą programów informacyjnych oraz autorem programu "Odkryj Nowy Świat" w TVP3.

W latach 2000-2002 współpracował z Polskim Radiem Bis. Prowadził tam poranny program "Wstawaj, szkoda dnia" o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Pod koniec 2001 r. zaczął prowadzić w TVP 1 codzienny program informacyjny "Agrobiznes", a od marca 2009 r. współpracował z Radiową Jedynką, gdzie był prowadzącym "Czterech pór roku" i "Lata z Radiem". W latach 2011-2015 był współprowadzącym plenerowych koncertów "Lata z Radiem".

RadioZET.pl/PAP/JW