Zamknij

Pogrzeb Kory - GODZINA i miejsce uroczystości pogrzebowych [DATA, MIEJSCE]

Redakcja
08.08.2018 09:14
Kora - pogrzeb.
fot. screen z youtube/fantomurs

Gdzie i kiedy odbędzie się pogrzeb Kory? Artystka zmarła w sobotę, 28 lipca w wieku 67 lat we wsi Bliżów na Roztoczu. Piosenkarka od lat zmagała się z chorobą nowotworową. Wiadomo już, kiedy i gdzie zostanie pochowana Kora Jackowska.

Szczegóły pogrzebu Kory Jackowskiej już są znane. Sprawdzamy datę i miejsce pochówku artystki.

» Pogrzeb Kory - transmisja z uroczystości na żywo w TV. Gdzie oglądać? «

Pogrzeb Kory - godzina i miejsce ceremonii

"Pożegnanie naszej ukochanej Kory odbędzie się 08.08.2018 ( środa) o godz. 11 w Domu Przedpogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Powązkowskiej 43/45 w Warszawie.
p.s. Kora przez ostatni miesiąc była w otoczeniu rodziny,przyjaciół oraz wspaniałej opiekunki Magdy Klorek w naszym domu w Bliżowie. Miesiąc temu wzięła ostatnią chemię w Szpitalu Jana Pawła 2 W w Zamościu. Dziękujemy pani ordynator Teresie Sosnowskiej i wspaniałej ekipie medycznej ze szpitala. Serdecznie dziękujemy też zamoyskiemu hospicjum domowemu i odziałowi paliatywnemu w Zamościu. Dziękuję również Ani Pakule ze wsi Szewnia Dolna za pomoc.
Moja żona do końca była wierna religii słońca, wiatru i kwiatów. Nie przyjęła ostatniego namaszczenia" - głosi informacja na Facebooku.

Kora Jackowska - życiorys artystki

Kora, a właściwie Olga Sipowicz urodziła się 8 czerwca 1951 roku w Krakowie. Wraz z zespołem Maanam koncertowała od 1976 do 2008 roku. W tym czasie wydali jedenaście albumów, na których znalazły się takie przeboje, jak "Cykady na Cykladach", "Boskie Buenos" czy "Szare miraże". Piosenkarka działała także solowo, a ostatnią płytę "Ping pong - małe wolności" wydała w 2012 roku. Przez 5 lat, poczynając od 2011, była jurorką programu "Must Be The Music. Tylko Muzyka". W 2014 po raz pierwszy publicznie wyznała, że zmaga się z chorobą nowotworową.

RadioZET.pl/JW